Říha: Je to NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH mé dosavadní kariéry!

Téma:

Český kouč hokejistů Atlantu Mytišči Miloš Říha považuje postup do finále KHL se svými svěřenci proti Ufě jako vrchol své trenérské kariéry.

Hokejový trenér Miloš Říha udělal to, co se ještě před pár týdny zdálo nemožným – v Kontinentální hokejové lize dovedl Atlant Mytišči až do finále Gagarinova poháru.
 

Pokud šlo o možné soupeře, asi by hernímu projevu Atlantu ve finále seděl více Magnitogorsk než Ufa. “To se nedá přesně říct, obě mužstva mají svou sílu, výborně bruslí a jsou dobře technicky vybavená. Každopádně náš soupeř Ufa má čtyři vyrovnané pětky, hraje silový, agresivní hokej a je to taková malá sborná“, popsal Říha přednosti týmu Salavat Julaev Ufa.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ještě před půl rokem, po vyhazovu ze Spartaku Moskva, Říha seděl na kufrech a byl připraven vrátit se do Česka. Nebýt telefonátu z Atlantu, KHL by přišla o jednu z nejbarvitějších osobností. Český specialista se odvděčil tím, že z předposledního místa v tabulce dovedl klub - krok za krokem, bez revolučních změn – až do finále.
 

Ruská média ho teď vynášejí do nebes. Ještě před několika dny by se tvrzení, že se Říhův tým může stát šampiónem, přijímalo jako nepovedený aprílový žert. “Je to pro mě asi největší úspěch v mé kariéře. Kontinentální hokejová liga je druhá nejlepší hokejová soutěž na světě,“ prohlásil bývalý trenér Pardubic.


Při vítězném tažení svého týmu se přestal holit. “Rituál nehodlám porušit ani teď a oholím se až po finálové sérii“.Na konci sezony v Atlantu vyprší smlouva a kde zakotví v příští sezoně? V ruském tisku se objevily spekulace , že by měl nastoupit na střídačku SKA Petrohrad. “Já tohle zatím neřeším, žádnou nabídku jsem nedostal a ani se mi nikdo telefonicky neozval,“ dodal na závěr Říha.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   14:30

   MotoGP – Virtuální závod

   15:10

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

 • Nova Sport 2

  • 12:30 12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

   16:55

   NHL - akce měsíce

Celý Program