Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

kolik přijde na kometu?

Ovečkin víc než Jágr? Také jsme měli vyprodáno, říká Kladno

Alexander Ovečkin a Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com
Alexander Ovečkin a Jaromír Jágr
Témata:

Kladno po dlouhé době téměř vyprodalo pražskou O2 arenu. Jágr a spol. se ale přes 16 tisíc diváků nedostali. Dokázal to paradoxně Rus. Na Alexe Ovečkina s Dynamem Moskva v zápase se Lvem Praha přišlo víc lidí než na české superhvězdy....

Když začal Lev Praha v Kontinentální hokejové lize, diváky moc nelákal. Napoprvé přišlo něco před 6 tisíc diváků, pak ale návštěvy pomalu začaly klesat. Devět tisíc přilákal pouze Omsk.
 

To extraliga si libovala, na Jaromíra Jágra chodil všude plný dům, do pražské O2 arena po dlouhé době přišlo přes 15 tisíc diváků. Jen na Kladně superhráč s číslem 68 arénu nenaplnil.
 

Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com Jaromír Jágr

Smutnila ale Slavia, která má ve vysočanské multifunkční hale domácí prostředí. Když odjel Jágr, opět se průměrná návštěva snížila na 4 tisícovky. Navzdory přítomnosti Romana Červenky. Český střelec prostě netáhne.
 

Že by byl Alexandr Ovečkin jiná ráže? Už zápas Lva s Petrohradem, který pražský účastník KHL situoval do poněkud luxusnějšího prostředí, než je holešovický zimní stadion, přilákal 13 tisíc lidí.
 

Alexandr Ovečkin
Zdroj: Mediafax Alexandr Ovečkin

Dynamo Moskva s Ovečkinem pak překonalo očekávání. Více než 16 tisíc lidí nepřišlo ani na Jaromíra Jágra.
 

Kladno to ale mělo těžké, do volného prodeje pro fanoušky našlo tolik lístků, jako na Dynamo. „My jsme defakto arénu také vyprodali,“ říká tiskový mluvčí Kladna Vít Heral. Další zápas v O2 areně odehrají Rytíři proti Kometě a možná se čeká atak na Ovečkinův rekord.
 

„Zatím to nemůžeme odhadnout, žádná čísla ještě nemáme. Vstupenky půjdou do prodeje až 15. října. Ale vzhledem k tomu, že dorazí Kometa, tak předpokládám, že by mohlo přijít opět více lidí,“ dodává Heral. Kladno s Kometou hrají 23. října.
 

Dodejme, že absolutní hokejový rekord ve vysočanské hale je 17 360 diváků a je stanoven od roku 2004, kdy česká reprezentace v průběhu mistrovství světa hrála zápasy s Německem, Kanadou a USA.

ft TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

   11:30

   Házená: TSV GWD Minden - SG Flensburg - Handewitt

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

   12:50

   Element (398)

Celý Program