Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ODVOLANÝ KOUČ SÝKORA ZUŘÍ. V Petrohradu prý mají příliš vysoké nároky

Václav Sýkora, Jan Votruba
Zdroj: Mediafax
Václav Sýkora (vpravo) se svým asistentem Janem Votrubou v Petrohadu skončili.
Témata:

Uznávaný hokejový trenér Václav Sýkora v úterý skončil na střídačce SKA Petrohrad, odkud byl odvolán po vyřazení týmu ve čtvrtfinále KHL.

Když v neděli odpoledne podlehl Petrohrad Atlantu Mytišči 2:3 po prodloužení a sezona pro něj náhle skončila, osmapadesátiletý kouč tušil, že na střídačce nejbohatšího klubu KHL dlouho nezůstane. A měl pravdu. Odvolání přišlo už za dva dny.
 

"V Petrohradu se všechno odvíjí od konečného výsledku. Že jsem tým převzal v době, když byl dva body od nepostupových příček do play-off a dotáhl ho na třetí místo Západní konference, kde jsme nakonec měli stejně bodů jako druhé Dynamo Moskva, to už nikoho nezajímá. Že jsme vyhráli Spengler Cup, taky ne. V play-off jsme zkrátka došli jen do druhého kola, což je šéfům klubu málo," poznamenal Sýkora.
 

"Aby byla sezona brána jako úspěšná, museli bychom zřejmě dojít alespoň do finále Gagarinova poháru. Jestli jsme na to měli kádr, je ovšem hodně diskutabilní," konstatoval trenér, který do Petrohradu přišel v létě jako asistent svého dobrého přítele Ivana Zanatty.
 
Ten byl ale v říjnu minulého roku odvolán a nahradil ho právě Sýkora, jemuž prezident klubu po sezoně vzkázal, že měl mít pestřejší kádr. "Samozřejmě jsem ten výrok zaznamenal. Jen nevím, jak přesně to pan Medvěděv myslel. Podíl trenéra Petrohradu na složení kádru je totiž dost problematický. Prosadit svůj názor tady bylo vůbec docela těžké," postěžoval si Sýkora, který vzápětí uvedl příklad.
 
Já třeba nemůžu pochopit, že se nám za celou sezonu nepovedlo získat kvalitního centra. Až těsně před koncem základní části k nám jeden přišel, ale moje představy úplně nesplňoval. Nebyl to silový hráč do první lajny, který měl doplnit Afinogenova. Třeba Švéd Tony Martensson tak musel hrát centra během sezony, i když je to křídlo," prohlásil Sýkora.
 
Výrok šéfa SKA Petrohrad Alexandra Medvěděva je prý možné si vysvětlit i jinak. "Třeba se mu nelíbila sestava pro ten rozhodující zápas s Atlantem. Jednalo se tam o jednoho hráče, o jehož zařazení jsme vedli debaty. Jmenovat nikoho nebudu, ale rozhodně si nemyslím, že právě tohle by nám prohrálo zápas. Koneckonců on ten kádr ani nebyl tak široký, neměl jsem moc na výběr," řekl zkušený lodivod, který v loňské sezoně dovedl Pardubice k titulu v Tipsport extralize.
 
Sýkora zkritizoval gólmana Štěpánka
 
V Petrohradu vsadil na českého gólmana Jakuba Štěpánka, jenž v základní části předváděl velmi slušné výkony, v play-off svůj tým ale nepodržel. I kvůli jeho chybám ztratil SKA vedení nad Mytišči 3:1 na zápasy.
 
"I ve vyřazovací části měl Kuba některé dobré momenty, o spokojenosti s jeho výkony se mluvit ovšem nedá. Jak proti Spartaku, tak i v sérii s Atlantem udělal chyby, které by velký brankář neudělal. Aby se v budoucnu zařadil mezi ty nejlepší, bude na sobě muset ještě zapracovat," má jasno Sýkora.
 
Nyní si hodlá od hokeje odpočinout. "Chci se podívat domů do Čech, kde jsem za poslední rok byl jen dvakrát, naposledy před Vánoci. Uplynulé dny byly poměrně hektické, tak potřebuji trochu vypnout. A co bude v létě, uvidíme. Rýsuje se něco v KHL i české extralize, ale teď je předčasné o tom jakkoli hovořit," uzavřel Sýkora.

 

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:45 16:45

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto3)

   16:45

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto2)

   17:45

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto GP)

   18:55

   Odpolední Sportovní noviny

   19:00

   Evropská liga 2019

   20:00

   MAXI TIP Poker Tour (17)

 • Nova Sport 2

  • 16:05 18:05

   UFC Fight Night: Cowboy vs. Gaethje

   18:05

   UFC Unleashed (6)

   19:00

   Slovak Championship Open

   20:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   21:45

   Major League Soccer Highlights (28)

   22:15

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

Celý Program