Odmítnout Spartu bylo nejtěžší rozhodnutí, říká hokejový reprezentant Marek

Jan Marek
Zdroj: Mediafax
Téma:

Člen bronzového týmu českých hokejistů na nedávném mistrovství světa v Bratislavě Jan Marek vyhlíží narození prvního potomka a připouští, že občas zalituje svého rozhodnutí zůstat ještě minimálně na rok v Rusku.

Pro pražskou Spartu byl vytouženou posilou číslo jedna. Před mistrovstvím i během něj ho naháněla, jak se jen dalo, nakonec ale marně. Jednatřicetiletý střelec Marek, který v Holešovicích působil v letech 2003 až 2005, se rozhodnul zůstat v ruské Kontinentální lize. Atlant Mytišči pouze vyměnil za Lokomotiv Jaroslavl.
 

"Šlo o nejtěžší rozhodnutí v mé kariéře. Do Sparty mě to táhlo hodně, jsem si jistý, že to tam letos bude klapat. Přišel Pepa Jandač, který je nesmírně kvalitním koučem, i manažer Otto Sykora, s nímž jsem několikrát mluvil telefonicky a jednou také osobně. Nepochybuji o tom, že právě tihle dva muži vrátí Spartu tam, kam patří," prohlásil Marek.
 

Toho občas napadnou myšlenky, že se nerozhodl správně. Na konci června se jeho ženě narodí první dítě a Marek se bojí odloučení od rodiny. "Čím víc se to narození blíží, tím častěji si člověk říká, že kdyby zůstal v Praze, všechno mohlo být lehčí. Teď si zkrátka neumím ani představit, že odletím do Ruska a manželka s miminkem tu budou nějaký čas beze mě. Pokud za mnou nebudou moci brzy dorazit, jsem rozhodnutý se vrátit domů klidně během sezony," má jasno.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Jeden bez druhého bychom prostě nevydrželi. Já se chystám do Ruska tak na konci července a doufám, že po šestinedělí a nějakém tom očkování už budeme v Jaroslavli všichni tři," dodal Marek s tím, že vytouženým přírůstkem do rodiny bude chlapeček. "Nervózní z porodu zatím moc nejsem, spíš se hrozně těším. Hlavně aby byla má rodina v pořádku. To je to nejpodstatnější," zdůraznil hbitý hokejista.
 

Svého následovníka do hokeje nutit nebude. "Kdyby měl chuť ke sportu, potěšilo by mě to, ale nechám to jen na něm. Pro mě je nejdůležitější, aby byl zdravý on i manželka," zopakoval Marek, který tento týden zahájil individuální přípravu na novou sezonu pod dohledem osobního kouče Petra Brabce.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   14:30

   MotoGP – Virtuální závod

   15:10

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

 • Nova Sport 2

  • 09:30 12:30

   World Cup of Pool 2019

   12:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program