Sýkora a Marek rozhodli v KHL v nájezdech o vítězství svých týmů

Jan Marek
Zdroj: Oficiální zdroj
Jan Marek. Archivní foto

Čeští útočníci Petr Sýkora a Jan Marek rozhodli úspěšnými nájezdy o triumfech Dinama Minsk a CSKA Moskva. Zvítězil také Omsk, ale bez bodového zisku zůstali Jaromír Jágr i Roman Červenka.

Na ledě Metallurgu Magnitogorsk vedl Sýkorův tým už 3:1, když mu náskok zajistil třemi trefami Meleško, přičemž u druhé mu právě bývalý forvard Plzně.

Domácí však dokázali mezi 47. a 48. minutou během 30 vteřin manko smazat zásluhou Tomáše Rolinka, který už měl na kontě jednu přihrávku, a Lisina.

Minsk tak musel vítězství hájit v samostatných nájezdech. O bonusovém bodu pro Dinamo rozhodl Sýkora, jenž si ve třech zápasech v KHL připsal už dva góly a tři asistence.

Také mezi Ufou a hostujícím týmem CSKA Moskva se na ledě strhlo pořádné drama. Skóre duelu bylo přitom ještě na začátku poslední minuty nerozhodné 3:3 a když se v čase 59:05 prosadil hostující Kozlov, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže Ufa vsadila na hru bez brankáře a vrhla všechny síly do útoku, což se jí vyplatilo. Šestatřicet vteřin před koncem normální hrací doby vyrovnal po přihrávce Miroslava Blaťáka svým druhým gólem v utkání Grigorenko.

V prodloužení branka nepadla, a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy, v nichž se o rozhodující trefu postaral Marek.

Jednu asistenci si v nedělním zápase KHL připsal také český útočník Lukáš Kašpar, jeho Astana ale doma podlehla na nájezdy Nižnému Novgorodu 2:3. Pod rozhodující exekuci se podepsal autor první branky hostů Varnakov.

Kontinentální hokejová liga - nedělní výsledky:

Barys Astana - Nižnyj Novgorod 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. Žajlauov, 54. Novopašin (KAŠPAR) - 31. a rozh. nájezd Varnakov, 41. Ellison.

Omsk - Mytišči 2:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 42. Bělov, 60. Sjomin.

Ufa - CSKA Moskva 4:5 po sam. nájezdech (3:2, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 16. a 60. Grigorenko (na druhou BLAŤÁK), 5. Ščastlivyj, 11. Zinovjev - 7. a 52. Badjukov, 17. Andronov, 60. Kozlov, rozh. nájezd MAREK.

Jekatěrinburg - Petrohrad 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 24. Kučerjavčenko.

Magnitogorsk - Dinamo Minsk 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 39. Niskala (ROLINEK), 47. ROLINEK, 48. Lisin - 2., 31. a 45. Meleško (na druhou P. SÝKORA), rozh. nájezd P. SÝKORA.

Čeljabinsk - Dinamo Riga 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 19. Hyvönen, 26. VAMPOLA, 57. Kuzněcov, 58. Těrtyšnyj - 34. Sprukts.

Chanty Mansijsk - Jaroslavl 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 1. Muratov, 28. Ibragimov - 11. VAŠÍČEK, 44. Demitra (VAŠÍČEK), 55. Kirjuchin.

Kazaň - Spartak Moskva 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 6. Pesonen, 18. Šadilov, 27. Bodrov, 29. Jemelin - 7. Musatov.

Nižněkamsk - Čerepovec 0:2 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Bardin, 60. STRAKA.