Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

gagarinův pohár

Lev odletěl na finále! V Magnitogorsku čeká i Jan Kovář

Michael Řepík a Jiří Novotný
Zdroj: HC LEV Praha/Vladimír Jína
Michael Řepík a Jiří Novotný

Předsezonní cíl už sice hokejisté Lva Praha splnili, přesto si dobře uvědomují, že mají šanci zapsat se do historie. Český klub jako první neruský tým postoupil do finále play off KHL, v souboji o Gagarinův pohár se střetnou s Metallurgem Magnitogorsk.

"Sezona zatím úspěšná není. Až vyhrajeme poslední zápas nad Magnitogorskem, tak úspěšná bude. Je pravda, že nikdo nečekal, že budeme ve finále, ale my se s tím nespokojíme," řekl kapitán Lva Jiří Novotný před dnešním odletem do Magnitogorsku, kde finálová série v pátek začne.


"Samozřejmě, že nás těší, že jsme jako první neruský tým postoupili do finále. Ale spíše to netěší Rusy. Ale to je nám vcelku jedno, chceme jim vzít Gagarina," pousmál se obránce Martin Ševc. "Máme dobrý tým, který tvrdě pracuje a řídí se propracovaným systémem. I když nám chybějí superhvězdy, můžeme se spolehnout na kvalitní hráče, kteří hrají týmově," pochvaloval si brankář Petri Vehanen.


Mírným favoritem finále je Metallurg, který s velkým náskokem ovládl Východní konferenci KHL. Díky tomu má v úvodu série a v případném rozhodujícím sedmém duelu výhodu domácího prostředí. Magnitogorsk spoléhá zejména na elitní útočnou trojici Sergej Mozjakin, Jan Kovář a Danis Zaripov, kteří obsadili první tři místa v kanadském bodování základní části KHL a daří se jim i v play off.


"Nevím, jestli jejich ubránění je klíč k úspěchu. Ale je pravda, že když se podíváte, kdo zápasy rozhoduje a kdo střílí góly, tak je to takhle lajna. Nemůžeme se ale soustředit jen na ně, celkově je to špičkový tým," řekl asistent trenéra Václav Sýkora. "Jsou nebezpeční hlavně v přesilovkách. Musíme hrát výborně v našem obranném pásmu, nedovolit jim přečíslení a nefaulovat," doplnil.


Lev se zatím s Magnitogorskem utkal ve dvou sezonách čtyřikrát a všechny souboje prohrál. V současném ročníku doma 3:4 v prodloužení a venku 2:4. "U nich jsme hráli lepší zápas než u nás. Doma jsme dostali vyrovnávací gól čtyři sekundy před koncem základní hrací doby a pak prohráli v prodloužení. Hráli jsme ale vyrovnané utkání," vzpomínal Novotný, který věří, že Pražané se v noci z neděle na pondělí vrátí domů z úvodních dvou zápasů série alespoň s jednou výhrou.


"V sezoně byly pasáže, kdy jsme měli lepší výsledky venku, kde se nám hrálo "lehčeji". Nebyli jsme pod tlakem fanoušků, kteří by nás tlačili dopředu. Styl hry ale měnit nebudeme. Máme jeden hokej, který chceme hrát doma i venku," podotkl Sýkora, který si pochvaloval, že společně s Jalonenem a druhým asistentem Ivanem Zanattou budou mít k dispozici kompletní tým.


Zranění nebo nemoc doléčili Jakub Klepiš, David Ullström, Lukáš Cingel i Topi Jaakola. "To je hodně pozitivní zpráva. Už jsme byli na hraně. Teď můžeme vzít zpět hráče, kteří z různých důvodů vypadli. Kdyby se něco stalo, tak máme kam sáhnout. Hrát na šest, sedm nebo osm obránců je rozdíl," uvedl Sýkora.
 

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:30 16:30

   The Boodles 2019

   16:30

   RunTour – Ostrava

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   Běhej lesy – Vysočina

   18:00

   The Boodles 2019

   20:00

   Czech rally 2019 (4)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 18:30

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

   18:40

   Tom Belz - Kilimandscharo

   19:10

   UFC Main Event (4)

   20:05

   World Cup of Pool 2019

   00:00

   Major League Soccer Highlights (16)

Celý Program