Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.7. 2014 12:11
další indicie

Konec hokejového Lva se blíží. Palubu už opustil i kapitán

Jiří Novotný
Zdroj: isifa.com
Jiří Novotný

V minulém týdny spatřily světlo světa zprávy o tom, že hokejový HC Lev Praha nebude hrát nový ročník KHL. I když vedení klubu zprávy dementovalo, v úterý přišla zpráva o potvrzení odchodu Jiřího Novotného do Jaroslavle.

Mistr světa z roku 2010 a kapitán Lva měl s českým klubem, kterému reálně hrozí, že nebude z finančních důvodů v příští sezoně v Kontinentální lize působit, smlouvu ještě na rok. Požádal však o uvolnění.


"Měli jsme s Jiřím dohodu z minulosti, že v případě zajímavé nabídky mu nebudeme po dvou sezonách bránit v odchodu. Jiří odehrál skvělý minulý ročník, po oba roky odvedl pro náš klub spoustu práce a i proto jsme nyní souhlasili s jeho odchodem," uvedl sportovní ředitel Rašid Chabibulin na klubovém webu.


Ruská média již v pondělí informovala o tom, že Lokomotiv má o důrazného českého centra velký zájem a jedná s ním o možné spolupráci.


Třicetiletý Novotný, účastník letošních olympijských her v Soči i následného světového šampionátu, hrál v KHL už za Atlant Mytišči a Barys Astana. Do Lva přišel před dvěma lety, kdy se KHL začala v Praze hrát, a letos se výrazně podílel na postupu týmu do finále play off.


Pelhřimovský rodák tak Lva oficiálně opouští ještě dříve, než klub oficiálně potvrdí, zda bude v příští sezoně hrát v KHL. Původně mělo být jasno již v pondělí, ale zástupci klubu pouze potvrdili, že se stále jedná o možném pokračování v KHL.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tomáš Matonoha komentoval hokej: Připomíná mi to osmdesátky

Martin Ručinský dražil dres. Díky němu pojedou děti z dětského domova k moři

ram TN.cz