KHL: Trefili se Čajánek i Brendl, Bednář dvorním nahrávačem

Petr Čajánek
Zdroj: oficiální zdroj

Čeští útočníci zazářili v zápasech ruské KHL. Nejvíce se blýskli krajánci v Novgorodu a Petr Čajánek z Petrohradu.

Čajánek se gólem a asistencí podílel na výhře 3:0 nad Balašichou. Rodák ze Zlína nejprve ve 14. minutě poslal svůj tým do vedení, aby na začátku druhé třetiny asistoval u druhé branky pozdějších vítězů. Z posledních čtyř zápasů tak nasbíral úctyhodných sedm kanadských bodů.

Hodně výrazně se pod vítězství Nižného Novgorodu nad Barysem Astana (4:2) podepsali čeští hokejisté Pavel Brendl a Jaroslav Bednář. Brendl se blýskl dvěma vstřelenými brankami, Bednář pro změnu dvakrát asistoval. Bývalý útočník Slavie tak potvrdil pověst nejproduktivnějšího hráče Torpeda.

Český obránce Jiří Marušák se sice asistencí podepsal pod první trefu Metallurgu Novokuzněck v bitvě s Dynamem Moskva, ale moc radosti neměl, hosté totiž stejně vyhráli 4:3.

Větší radost měl z gólové přihrávky český hokejista Miroslav Blaťák, jehož Ufa vyhrála na ledě Čechova 5:1. Blaťák přihrával na úvodní gól zápasu.

KHL - úterní výsledky:

Chabarovsk - Dinamo Minsk 3:2 SN (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

CSKA Moskva – Omsk 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Novokuzněck - Dynamo Moskva 3:4 (0:2, 2:1, 1:1), MARUŠÁK (Novokuzněck) 0+1
Novosibirsk - Dinamo Riga 2:7 (1:4, 0:3, 1:0)
Viťaz Čechov – Ufa 1:5 (0:2, 1:2, 0:1), BLAŤÁK (Ufa) 0+1
Atlant Mytišči – Jaroslavl 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
SKA Petrohrad – MVD Balašicha 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), ČAJÁNEK (Petrohrad) 1+1
Nižnij Novgorod - Barys Astana 4:2 (4:0, 0:1, 0:1), BRENDL 2+0, BEDNÁŘ (oba N. Novgorod) 0+2
Čerepovec - Spartak Moskva 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)