Je mu 25 let a vládne KHL! PODÍVEJTE SE se, jak Červenka dává góly

Roman Červenka
Zdroj: Mediafax
Téma:

Roman Červenka hraje v KHL první sezonu, ale je nejlepším střelcem celé soutěže a navíc překonal jeden klubový rekord Omsku. Odejde do NHL?

Roman Červenka je fenomén. Do Ruska vtrhl jako velká voda a v mnoha směrech zastínil svého spoluhráče Jaromíra Jágra. Ano, Červenka není sice tak zábavný a vždy usměvavý jako jeho zkušenější spoluhráč, na ledovém kluzišti ale předvádí neskutečné věci.
 

Ve 48 zápasech vstřelil úctyhodných 31 gólů, je nejlepším střelcem KHL a za sebou nechal kanonýry zvučných jmen jako třeba Morozova, Mozjakina, Radulova či Weinhandla. "Kdo by nebyl rád, že dává góly?,“ usmívá se Červenka. "Jsem rád, že se mi daří, ale úspěch týmu je pro mě důležitější. Za chvíli začne play off a pojede se od nuly,“ dodává v rozhovoru pro tn.cz skromně jedna z největších hvězd KHL.
 

Podívejte se na sestřih Červenkových gólů z posledních zápasů:
 


 

Přitom nikdo nečekal, že Červenka bude v Omsku hned v první sezoně tak zářit. Poslední sezona ve Slavii mu vyšla sice náramně, když se stal nejlépe bodujícím hráčem extraligy, když v 50 zápasech nasbíral senzačních 73 bodů. Chvíli útočil na historický rekord české soutěže, ale nakonec bájnou hranici 77 bodů nepokořil. I tak bylo po sezoně jasné, že Červenku Slavie neudrží. Mluvilo se o angažmá v NHL, ke kterému měly mladému útočníkovi pomoci olympijské hry.
 

"Chceme vybojovat první místo"
 

Tam ale český celek totálně vyhořel a Červenka taktéž předváděl bídný hokej. Byl ustrašený, bál se vzít odpovědnost na sebe a raději přenechával puk Jágrovi. Říkalo se, že na mezinárodní úroveň ještě nemá dostatečnou kvalitu. Ale agilní Červenka si chuť spravil na mistrovství světa, kde Češi senzačně triumfovali a on si navíc vybojoval angažmá v Omsku. "V NHL bych musel podepsat dvoucestnou smlouvu, hrozila by mi farma. A to je riziko, které jsem nechtěl podstupovat," vysvětlil nečekaný přestup do Ruska Červenka.
 

Červenka s Jágrem řádili i proti Magnitogorsku:


 

Nakonec se to ukázalo jako dobrá volba. Hned od začátku začal Červenka nastupovat v jedné formaci s Jaromírem Jágrem a oběma se dařilo. Svou formu ještě vystupňovali v posledních zápase. Omsk totiž už 14 duelů v řadě nepoznal pachuť porážky. “Nevím čím to je, ale rádi bychom toho využili a vybojovali první místo,“ říká Červenka. "Jarda je spokojenej, že se nám daří. Je to příjemný,“ dodává klíčový muž Omsku.
 

Ten svou výtečnou formu potvrdil i v posledním zápase s Chabarovskem. V něm vstřelil dvě branky a na jednu přihrál Jágrovi. Díky tomu překonal klubový rekord vstřelených branek za sezonu "No, něco mi říkal můj řidič v Omsku, že je nějakej rekord kolem těch třiceti gólů ale konkrétně jsem nic nevěděl,“ říkal Červenka v rozhovoru. Po zápase, který Omsk vyhrál na ledě soupeře 3:2, složil českému mladíkovi poklonu i jeho kouč. "Zápas v Chabarovsku byl naprosto vyrovnaný. Rozdíl byl v tom, že my jsme měli Jágra a Červenku. Oni rozhodli o naší výhře," chválil oba české mistry světa trenér Avangardu Raimo Summanen.
 

Česká show, aneb poslední utkání proti Chabarovsku:


 

Celkem tak Červenka vstřelil 31 branek a vede i ve statistice vítězných gólů, má jich na svém kontě už sedm. Dohromady s Jaromírem Jágrem celkem nasázeli 49 branek, což je skoro třetina všech vstřelených gólů Omsku, kterému momentálně patří první místo v lize.
 

Červenka je prostě k nezastavení. A co řekne, až u něj na dveře zaklepe slavná NHL, ze které má prý zájem hned několik klubů? "Nebudu říkat, že z Omsku nedokážu odejít. Omsk sice žije hokejem a na play off bude určitě výborná atmosféra, ale NHL je můj sen a rád bych si jí někdy zahrál,“ zakončil Červenka.

Petr Hrubec TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:00 01:55
   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program