Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rošáda na brankovišti

Hokejový Lev vsadil na nové gólmany a chystá se na boj s Medvědy

Tomáš Pöpperle
Zdroj: Mediafax
Tomáš Pöpperle
Témata:

Hokejisté Lva Praha rozpustili brankářskou sestavu. V týmu končí Tomáš Pöpperle i Jakub Štěpánek. A góly nebude dávat ani Jakub Klepiš.

Pražský HC Lev pro novou sezonu počítá na gólmanský post s Finem Petri Vehenenem, který naposledy chytal za Lukko Rauma. V KHL ale má zkušenosti z působení v Kazani.


Tomáš Pöpperle, který byl druhým nejlepším brankářem soutěže co se týče odchytaných nul, posílí partnerský klub HC Sparta a vrátí se do české extraligy.


Smlouva skončila i Jakubovi Štěpánkovi a Lev se rozhodl, že ji neprodlouží. Tým Lva Praha opustí po povedené sezoně také Jakub Klepiš. Osmadvacetiletý útočník byl s bilancí 20+18 nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Pražanů v základní části. V závěru ročníku ovšem onemocněl a do play-off nastoupil se zápasovým deficitem. Podle informací klubu se dohodl s jedním ze zámořských celků a zkusí oprášit svou kariéru v NHL.


Pražský Lev se navíc může těšit i na výjezd do Chorvatska Nováčkem ligy totiž bude vedle Vladivostoku i Medveščak Záhřeb, takže ligu bude hrát 28 mužstev.
 

Prezident KHL Alexandr Medveděv po dnešní schůzce v Záhřebu oznámil, že klub splnil všechny podmínky pro účast v lize. "Chtěl bych přivítat 'Medvědy' v KHL a popřát jim úspěchy a zajímavé zápasy," prohlásil Medveděv.
 

"Základ našeho týmu budou tvořit severoameričtí hráči s chorvatskými kořeny. Domácí zápasy plánujeme hrát na hřišti kanadských rozměrů, takže přineseme do KHL prvky zámořského hokeje," doplnil prezident Medveščaku Damir Gojanovič.
 

ČTK, ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program