Hokejový Lev Poprad posílil Slovák Bartečko, na testy přichází Pilař

Téma:

Do slovenského Popradu se od neděle začali sjíždět hráči k zahájení přípravy před novým ročníkem Kontinentální hokejové ligy (KHL). Nejnovější posilou je slovenský útočník Lubomír Bartečko.

Angažování slovenského reprezentanta a mistra světa z Göteborgu Bartečka bylo dlouhodobým cílem nováčka KHL, jeho příchod se ale nerodil lehce. Vše se podařilo uzavřít až v pondělí dopoledne. "Hodně jsme o něj usilovali, jednání probíhala poměrně dlouho, ale jsme rádi, že vše dospělo do úspěšného konce. Jeho příchod považuji za klíčový z pohledu tvorby kostry týmu," komentoval situaci hlavní trenér Lva Radim Rulík.
 

Bartečko zná prostředí Popradu velmi dobře. V roce 1993 zde začínal s vrcholových hokejem, poté si vyzkoušel několik zahraničních angažmá včetně kanadsko-americké NHL. Minulou sezonu působil ve švédském MODO, kde odehrál 25 utkání a připsal si 17 bodů (7+10).
 

Zatímco on už smlouvu podepsal, spousta dalších hráčů o ni bude teprve bojovat. To platí i pro českého obránce Karla Pilaře, jenž poslední ročník strávil v ruském CSKA Moskva a nyní je bez angažmá. Pokud mistr světa z roku 2001 na testech uspěje, připojí se ke svým krajanům Tomáši Dubovi, Jiřímu Hunkesovi, Bohumilu Jankovi, Tomáši Kloučkovi, Stanislavu Balánovi, Martinu Chabadovi, Jaroslavu Kristkovi, Tomáši Netíkovi a Václavu Nedorostovi, kteří se Lvem již mají smlouvy.
 

Kromě Pilaře si klub otestuje hned sedm ruských hokejistů (útočníky Jevgenije Korotkova, Georgije Gurianova, Arťoma Garifulina, Pavla Plotnikova, Rafaela Achmetova plus bratrské duo do defenzivy Michaila a Maxima Rybalkovce) a švédského forvarda Karla Fabriciuse. "V pondělí a v úterý hráči absolvují zdravotní testy a další prohlídky. Pak dostanou výstroj, ve středu dopoledne jdeme na led a odpoledne nás čeká příprava na suchu," prozradil nejbližší program přípravného kempu Rulík.
 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   21:05 22:55
   22:55

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:10

   Truck Racing Magazine (3)

   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Finále Západní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2017

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:05 02:05
   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:20

   Element (415)

   11:35

   Jorge Lorenzo - Válečník

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program