Hejduk nechtěným gólem rozhodl utkání v Calgary

Alexandr Ovečkin dal po zranění gól hned ze své první střely. V noci se trefili i Češi: Hejduk s Michálkem.

Poprvé od zranění ramene se v sestavě Washigtonu objevil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin. Ten se 1. listopadu zranil, od té doby šest zápasů nehrál, přesto ho v tabulce střelců nikdo nepředstihl. Hned v prvním utkání navíc svoji sbírku gólů rozmnožil. Capitals nastoupili proti Rangers a zvítězili 4:2.

"Je vždycky pěkné, když se vrátíte po zranění a potom hned v první třetině dáte první střelou gól,“ pochvaloval si Ovečkin. "Cítíte se dobře a zase si věříte. Ani jsem se nebál chodit soupeři do těla,“ popisoval zápas ruský střelec. Ten tak dal v patnácti zápasech patnáct gólů.

V tabulce střelců se na něj ale dotáhl Marián Gáborík, který v tomto utkání vstřelil dva góly, ale nikdo jiný z Rangers se k němu už nepřidal. "Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale pak jsme se nechali několikrát zbytečně vyloučil a Washington to potrestal,“ říkal rozmrzele slovenský útočník. "Musíme být více disciplinovaní.“

Nechtěná trefa Hejduk znamenala výhru Colorada

Utkání mezi Calgary a Coloradem rozhodl český útočník Milan Hejduk. Ten se na konci druhé třetiny trefil v přesilovce, dal gól na 3:2 a jeho zásah se ukázal jako vítězný. Ve třetí třetině už totiž žádný gól nepadl.

Colorado zápas v Calgary bleskově otočilo. Ještě ve 38. minutě prohrávalo 1:2, ale během 66 vteřin vstřelilo dva góly a skóre obrátilo. Zajímavé je, že Hejduk vůbec gól vstřelit nechtěl. Při přesilovce přihrával před branku Tuckerovi, který byl bráněn obráncem Bouwmeesterem. Právě bek Calgary si puk bruslí nešťastně srazil do branky.

Michálek se podílel na výhře Ottawy nad Torontem

Bitva o Ontario – tak se nazývá měření sil mezi Ottawou a Torontem. Ani jednomu z týmů se poslední dobou příliš nedaří, ale zvítězit v tomto vzájemném duelu je velmi prestižní záležitostí. Tentokrát se mohli radovat Senators, k jejichž výhře přispěl jedním gólem i Milan Michálek. Pro něj to byla osmá trefa sezony. Hrdinou zápasu se ale stal Mike Fisher, který dal obě zbývající branky Ottawy.

O významu tohoto utkání pro oba týmy svědčí i to, jakým stylem se hrálo. Diváci mohli sledovat tři velké bitkařské souboje a rozhodčí rozdali dohromady celkem šedesát trestných minut.

Montreal porazil Carolinu i díky dvěma asistencím Plekance

Carolina už šestnáct zápasů v řadě nedokázala vyhrát v základní hrací débě. Naposledy se jí to povedlo 9. října, teď byla blízko k výhře na ledě Montrealu. Ještě tři minuty před koncem držela vedení 2:1, jenže pak vyrovnal Andrej Kosticyn, když mu na gól přihrával i Tomáš Plekanec. Český útočník měl asistence u obou gólů Montrealu.

Carolina pak měla velkou šanci vyhrát i v prodloužení, když byl za hru vysokou holí vyloučen obránce Jaroslav Špaček, jenže Hurricanes nedokázali překonat brankáře Careyho Price. To se jim nepovedlo potom ani v samostatných nájezdech. V šesti sériích se netrefil žádný z hráčů, až přišel úspěšný nájezd Maxima Lapierra. Montreal tak vyhrál 3:2 v samostatných nájezdech.

Statistika NHL:
NY Rangers - Washington 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 2. a 49. Gáborík - 16. Ovečkin (Fleischmann), 36. Laich, 56. Bradley, 60. Pothier. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18.200.

Montreal - Carolina 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Pacioretty (Plekanec), 58. A. Kosticyn (Plekanec), rozh. nájezd Lapierre - 24. Sutter, 27. J. Jokinen. Střely na branku: 35:32. Diváci: 21.273.

Calgary - Colorado 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 32. Iginla, 38. Bourque - 9. Wilson, 39. McLeod, 40. Hejduk. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19.289.

Nashville - San Jose 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 14. Sullivan, 17. Smithson, 29. Ward, 31. Legwand - 15. Nichol, 40. J. Thornton, 60. Marleau. Střely na branku: 31:32. Diváci: 13.324.

Ottawa - Toronto 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 9. a 35. Fisher, 32. M. Michálek - 10. Kessel, 25. Hagman. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17.406.