HC Lev Hradec Králové míří do Kontinentální hokejové ligy

KHL
Zdroj: Oficiální zdroj
Témata:

Dne 4. června 2010 orgány Kontinentální hokejové ligy dokončily kontrolu dokumentace předložené HC Lev Hradec Králové ve věci vstupu českého klubu do soutěže KHL.

Oddělení pro provádění soutěží, oddělení kontroly, a rozpočtový výbor Kontinentální hokejové ligy důkladně prověřily infrastrukturu klubu, dokumenty o finančním zabezpečení a také stav zimního stadionu v Hradci Králové včetně plánu jeho technických úprav dle naplnění oficiálního Reglementu KHL.
 

Podle výsledků těchto prověrek uvedené orgány KHL vydaly souhlasné stanovisko k začlenění HC Lev Hradec Králové mezi účastníky ligy v sezoně šampionátu 2010-2011. Souhlasné stanovisko předloží "Radě ředitelů", která učiní konečné rozhodnutí o vstupu českého klubu do KHL.
 

Projekt "Hradec Králové do KHL" vznikal již od roku 2009 s cílem přivést do České republiky, do Hradce Králové atraktivní hokejové zápasy renomované soutěže KHL, která je považována po NHL za druhou nejlepší soutěž na světě. V KHL působí řada českých hráčů, včetně reprezentantů, aktuálně mistrů světa.
 

Jde o vybudování silného hokejového klubu, konkurenceschopného týmu, složeného převážně z českých hráčů, se zahraniční a reprezentační zkušeností, stejně jako mladých talentů. I pro diváckou atraktivitu probíhají jednání také se zahraničními hráči. Ambicí českého klubu je reprezentovat nejen město Hradec Králové, ale Českou republiku v ceněné a sledované zahraniční hokejové soutěži.
 

Klub několik měsíců aktuálně pracuje na organizaci, na marketingových projektech a především na přípravě sportovních činností, včetně sestavení týmu. Sportovním manažerem klubu LEV Hradec Králové je Otakar Janecký (hokejový reprezentant, mj. bronzový medailista ze ZOH 1992, účastník několika MS včetně medailových úspěchů, dlouholetý hráč Pardubic. V 90. letech působil ve Finsku, nejdéle v Jokeritu Helsinki).
 

Klub se oficiálně představí fanouškům a médiím v příštích dnech. Nový ročník KHL startuje 11. září 2010.
 

"Jsme rádi především kvůli českým fanouškům, že byl náš projekt oceněn a že naše snažení podléhá už jen poslednímu rozhodnutí nejužšího vedení KHL. Diváci nejen z Hradce Králové se mohou těšit na skvělé hokejisty včetně českých reprezentantů, kteří v KHL působí. Jsme přesvědčeni, že účast českého klubu v tak renomované soutěži může být přínosem a prestiží pro český hokej. KHL na našem území vzbudí další zájem lidí o hokej u nás, bude motivací pro mládež a zvýší renomé České republiky na sportovním poli," uvedl Zdeněk Šesták, mediální zástupce klubu.

tn.cz Oficiální zdroj

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:05

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   01:05

   Road to the NHL Winter Classic (3/3)

   01:50

   NHL – akce měsíce

   02:00

   NHL All - Star Skills Competition 2020

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Ragby: Northampton Saints - London Irish

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks

   23:35

   World Rookie Tour - Part 2

   00:05

   UFC Now (26)

   01:00

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   03:00

   Fotbal: FC DAC Dunajská Streda - FC Nitra

   09:00

   Cape Pioneer - Part 2

Celý Program