HC Lev Hradec Králové míří do Kontinentální hokejové ligy

KHL
Zdroj: Oficiální zdroj
Téma:

Dne 4. června 2010 orgány Kontinentální hokejové ligy dokončily kontrolu dokumentace předložené HC Lev Hradec Králové ve věci vstupu českého klubu do soutěže KHL.

Oddělení pro provádění soutěží, oddělení kontroly, a rozpočtový výbor Kontinentální hokejové ligy důkladně prověřily infrastrukturu klubu, dokumenty o finančním zabezpečení a také stav zimního stadionu v Hradci Králové včetně plánu jeho technických úprav dle naplnění oficiálního Reglementu KHL.
 

Podle výsledků těchto prověrek uvedené orgány KHL vydaly souhlasné stanovisko k začlenění HC Lev Hradec Králové mezi účastníky ligy v sezoně šampionátu 2010-2011. Souhlasné stanovisko předloží "Radě ředitelů", která učiní konečné rozhodnutí o vstupu českého klubu do KHL.
 

Projekt "Hradec Králové do KHL" vznikal již od roku 2009 s cílem přivést do České republiky, do Hradce Králové atraktivní hokejové zápasy renomované soutěže KHL, která je považována po NHL za druhou nejlepší soutěž na světě. V KHL působí řada českých hráčů, včetně reprezentantů, aktuálně mistrů světa.
 

Jde o vybudování silného hokejového klubu, konkurenceschopného týmu, složeného převážně z českých hráčů, se zahraniční a reprezentační zkušeností, stejně jako mladých talentů. I pro diváckou atraktivitu probíhají jednání také se zahraničními hráči. Ambicí českého klubu je reprezentovat nejen město Hradec Králové, ale Českou republiku v ceněné a sledované zahraniční hokejové soutěži.
 

Klub několik měsíců aktuálně pracuje na organizaci, na marketingových projektech a především na přípravě sportovních činností, včetně sestavení týmu. Sportovním manažerem klubu LEV Hradec Králové je Otakar Janecký (hokejový reprezentant, mj. bronzový medailista ze ZOH 1992, účastník několika MS včetně medailových úspěchů, dlouholetý hráč Pardubic. V 90. letech působil ve Finsku, nejdéle v Jokeritu Helsinki).
 

Klub se oficiálně představí fanouškům a médiím v příštích dnech. Nový ročník KHL startuje 11. září 2010.
 

"Jsme rádi především kvůli českým fanouškům, že byl náš projekt oceněn a že naše snažení podléhá už jen poslednímu rozhodnutí nejužšího vedení KHL. Diváci nejen z Hradce Králové se mohou těšit na skvělé hokejisty včetně českých reprezentantů, kteří v KHL působí. Jsme přesvědčeni, že účast českého klubu v tak renomované soutěži může být přínosem a prestiží pro český hokej. KHL na našem území vzbudí další zájem lidí o hokej u nás, bude motivací pro mládež a zvýší renomé České republiky na sportovním poli," uvedl Zdeněk Šesták, mediální zástupce klubu.

tn.cz Oficiální zdroj

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program