Aktualizováno 17.2. 2012 19:43

Červenka přispěl rychlým gólem k vítězství Omsku

Roman Červenka
Zdroj: Mediafax

Hokejisté Chabarovsku vyhráli v pátek v Kontinentální hokejové lize doma nad týmem Chanty Mansijsk 4:1. Roman Červenka z Omsku otevřel na ledě Novosibirsku skóre a přispěl tak svému celku k výhře 4:1.

Červenka odstartoval gólem z druhé minuty skvělou první třetinu v podání Omsku. Úvodní dvacetiminutovka totiž vyšla Avangardu náramně, když se po českém útočníkovi trefili ještě Ivanov a Averin.

V tu chvíli bylo prakticky po zápase. Na začátku druhého dějství navíc zvyšoval už na 4:0 Pujacs. Na 1:4 sice snížil v polovině druhé třetiny Soloduhin, ale na více jak čestný úspěch se Novosibirsk nezmohl.

Střelecky se v pátek prosadil také Zbyněk Irgl, který po nahrávce Libora Pivka otevřel skóre zápasu jejich Dinama Minsk proti Jekatěrinburgu. Domácí celek vyhrál 2:1, u rozhodující branky asistoval český zadák Lukáš Krajíček.

KHL, páteční výsledky:

Chabarovsk - Chanty Mansijsk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 17. a 47. Ignatuškin, 28. Kopejkin, 60. Muchačev - 36. Magogin.

Novokuzněck - Magnitogorsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 27. Kuzmin, 38. Metljuk - 45. Aaltonen.

Novosibirsk - Omsk 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Branky: 42. Soloduhin - 2. ČERVENKA, 15. Ivanov, 19. Averin, 34. Pujacs.

Ufa - Nižnij Novgorod 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)
Branky: 20. Platonov, 21. Grigorenko, 23. Pilström, 28. Svitov, 29. Radulov, 60. Mirnov - 10. a 14. Varnakov, 23. Galužin, 42. Potapov.

Viťaz Čechov - Atlant Mytišči 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky: 26. Dvurečenskij - 9. Rybakov, 34. Niskala, 43. Zackrisson, 48. Andersson, 52. Zubarev.

Nižněkamsk - Dynamo Moskva 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Milovzorov - 11. Gorovikov, 24. Anisin, 60. Komarov.

Čerepovec - Petrohrad 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 16. Šipačov - 19. Mortensson, 27. Weinhandl, 35. Thoresen (PRŮCHA).

Spartak Moskva - Dinamo Riga 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Růžička - 31. Sprukts, 38. Ankipans.

CSKA Moskva - Barys Astana 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 20. a 39. Jašin, 12. Sergejev, 56. Filatov - 7. Junland (KAŠPAR, KREPS).

Dinamo Minsk - Jekatěrinburg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 13. IRGL (PIVKO), 32. Linglet (KRAJÍČEK) - 43. Krutov.