Červenka přispěl gólem k vítězství Omsku a postupu do čtvrtfinále KHL

Roman Červenka
Zdroj: Mediafax

Český útočník Avangardu Omsk Roman Červenka pomohl svému týmu gólem k vítězství ve čtvrtém osmifinálovém duelu Kontinentální hokejové ligy na ledě Chabarovsku v poměru 3:1, za domácí jen snižoval Martin Růžička. Celkově vyhrál Omsk 4:0 na zápasy a postoupil do čtvrtfinále.

Český útočník Čeljabinsku Jan Bulis pomohl gólem a dvěma asistencemi Traktoru k obratu při výhře 6:3 na ledě Chanty Mansijsku. Čeljabinsk tak už vede 3:1 na zápasy.

Josef Straka z Kazaně vstřelil druhou branku svého celku při výhře svého celku v Ufě v poměru 3:0. Také Kazaň nyní vede 3:1 na zápasy.

Duel byl na několik desítek minut přerušen kvůli špatnému ukotvení branky v rozbité ledové ploše, pak skóroval Straka a opět se několik minut kvůli stejnému problému nehrálo. Později už se ale utkání bez problémů dohrálo.

KHL, osmifinále play-off:

Východní konference, 4. zápasy:

Chabarovsk - Omsk 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 1. M. RŮŽIČKA - 7. Perežogin, 9. ČERVENKA (ŠKOULA), 38. Averin. Konečný stav série: 0:4.

Barys Astana - Magnitogorsk 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. Boyd, 29. Puškarjov, 53. Junland, 56. Dallman - 10. Markov. Stav série: 3:1.

Chanty Mansijsk - Traktor Čeljabinsk 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)
Branky: 5. a 55. Demagin, 3. Beljajev - 14. a 40. Antipov, 35. a 37. Čistov (na obě BULIS), 41. BULIS, 42. Panov. Stav série: 1:3.

Ufa - Kazaň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 10. Lukojanov, 37. STRAKA, 60. Morozov. Stav série: 1:3.