Červenka je v Omsku bez trenéra. Čada byl odvolán

Rostislav Čada
Zdroj: Oficiální zdroj
Téma:

Český trenér Rostislav Čada už nevede hokejisty Avangardu Omsk. Vedení účastníka Kontinentální hokejové ligy jej odvolalo kvůli neuspokojivé hře.

Čada přišel do Omsku po skončení minulé sezony a podepsal smlouvu na tři roky. Po 33 zápasech základní části KHL však předčasně skončil a s ním celý jeho trenérský tým. Avangard dovedl k 19 vítězstvím, ale ani to mu nestačilo, aby u týmu zůstal, protože vedení klubu se nelíbil herní styl.
 

Naposledy stál sedmapadesátiletý kouč na střídačce Omsku při nedělní porážce s Čeljabinskem 2:3 po samostatných nájezdech. Právě na tohoto protivníka v čele Východní konference ztráci Avangard 13 bodů.
 

Za Omsk hrají čeští reprezentanti Martin Škoula a aktuálně nejlepší střelec KHL Roman Červenka. Podle serveru championat.ru znovu povede tým finský bouřlivák Raimo Summanen, jehož Čada v první polovině roku nahradil.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Summanen sice v minulé sezoně dotáhl Avangard k suverénnímu vítězství v základní části KHL, v play-off ale jeho tým skončil už ve čtvrtfinále v sérii s Magnitogorskem. Poslední zápas tým odehrál bez finského trenéra, který nebyl připuštěn k mužstvu. Vyšlo totiž najevo, že pro neurvalé chování měl Summanen velké problémy s některými hráči, zvláště pak s tehdejší největší hvězdou týmu Jaromírem Jágrem. Po něm se měl údajně sápat pěstmi.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FCSB - FC Slovan Liberec

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   12:50

   Element (423)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lincoln City - Liverpool FC

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   13:00

   NBA: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers

   15:00

   Fotbal: Portland Timbers - Seattle Sounders FC

Celý program