Čajánek zařídil výhru Petrohradu, Vašíček Jaroslavle

Petr Čajánek
Zdroj: oficiální zdroj
Petr Čajánek se trafil do černého hned dvakrát.

Dva góly vsítil český centr do sítě týmu MVD Balašicha a pomohl tak hostům k výhře 4:0. Vašíček vystřelil výhru Jaroslavle.

Češi opět řádili v KHL. Ústřední postavou svého týmu byl Petr Čajánek, který dvěma trefami zajistil vedení Petrohradu na ledě Balašichy. Na konečných 4:0 upravili v závěrečné třetině Maxim Sušinskij a jeho jmenovec Rybin. Zlínský rodák a trojnásobný mistr světa Čajánek tak má na kontě v této sezoně již osm zásahů a vydatně pomohl Petrohradu k zatím celkově druhému místu v KHL.

Vašíček rozhodl

Zářil také útočník Josef Vašíček, který zařídil gólem 15 sekund před koncem prodloužení výhru Jaroslavle nad Čerepovcem 2:1. Český reprezentant si taktéž osmým gólem v sezoně pojistil pozici v čele klubového kanadského bodování. Vašíček má na svém kontě navíc sedm asistencí.

V dalším duelu se jednou asistencí podílel obránce Miroslav Blaťák na výhře Ufy 4:1 proti Nižnému Novgorodu. Domácí tým nyní ztrácí na vedoucí celek soutěže Magnitogorsk čtyři body.

Z výhry se v přímém přenosu tn.cz radoval i český trenér Miloš Říha na lavičce Spartaku Moskva. První gól domácích vstřelil ve druhé třetině slovenský světoběžník Štefan Růžička. Za hosty ale dokázal vyrovnat v poslední části zápasu Zubarev a vyrovnaný duel směřoval do prodloužení. To ale odvrátil čtyři minuty před koncem Knyažev.

Utkání tak skončilo výhrou Spartaku 2:1. V dresu Atlantu tak porážku museli skousnout čeští borci Jiří Novotný a Jan Bulis, kteří společně s kapitánem Mozjakinem tvoří jeden z útoků Mytišči.