Boj Hradce Králové o KHL pokračuje. Rozhodnutí přinese příštích 14 dní

Téma:

Do Hradce Králové dnes odpoledne přijeli komisaři z ruské KHL a zkoumají, zda-li je stadion v tomto městě připraven na vstup do jejich ligy.

Prvního dubna bude definitivně jasno, zda Hradec Králové přivede do Česka prestižní Kontinentální hokejovou ligu. Soutěž, jejímiž členy jsou zejména ruské kluby, totiž v tento den uzavírá soupisku mužstev pro nadcházející sezonu.


Rozpočet se již podařilo z větší části naplnit


Vzhledem k tomu, že se představitelům Hradeckého Lva, jak se nově vzniklý klub jmenuje, prý podařilo z velké části naplnit rozpočet, to vypadá velmi nadějně.


Pokud by český klub pronikl mezi hokejovou smetánku, podařilo by se mu něco, co se v minulosti nepovedlo mnoha klubům například ze Švédska, Německa  či v neposlední řadě Karlovým Varům.


Sejejs: Obavy stranou


"Bylo by to zajímavé, protože my jsme zatím jediným mužstvem z Evropské unie, které hraje v KHL,“ řekl generálním manažer Dinama Riga Normunds Sejejs. Lotyšský klub, který hraje v KHL svoji druhou sezonu, se zpočátku setkal s podobnými reakcemi jako Hradec Králové."Setkal jsem se s tím samým, jaké obavy máte vy, když jsme začínali v KHL. Všechno koupí Rusové, nebudete mít peníze na to, abyste udrželi klub. Nic takového se nestalo,“ říká bývalý hokejista Sejejs, podle něhož přináší účast v KHL mnoho pozitiv, která nutně nespadají pouze do oblasti sportu.


Hokej řeší i mezinárodní vztahy


"Díky hokeji se zlepšili naše vztahy s Ruskem, protože řada politiků a obchodníků chodí na zápasy, kde se potkají na neformální úrovni a řeší nejrůznější problémy,“ pochvaluje si Sejejs.


Ambice hradeckého klubu se u vrcholného představitele lotyšského klubu Sejejse setkává s pozitivním ohlasem. "I pro nás by bylo zajímavé zajet do Česka, zahrát dobrý hokej, zjistit jací jsou zde fanoušci a jak zde bude vlastně fungovat KHL,“ těší se bývalý hokejista Sejejs, které strávil několik sezon v českých i slovenských klubech.


Čajánek: Držím jim palce


Český útočník Petr Čajánek, jehož Petrohrad senzačně vypadl v 1. kole play off KHL právě s Rigou, vidí i některá negativa, která vyplývají z účasti hradeckého klubu v bohaté soutěži. "Bylo by to náročné na cestování,“ přemýšlí Čajánek. "Každopádně by to bylo hodně zajímavé. Určitě by to bylo pro českého diváka atraktivní. Držím jim palce,“ dodává jedním dechem produktivní forvard.


Zástupci Lva podepsali již s představiteli KHL předběžnou smlouvu, která deklaruje oficiální zájem východočeského klubu startovat v soutěži v sezoně 2010/11.


Kromě 15 milionů eur, které potřebuje Lev k účasti v KHL, musí začít hradečtí pracovat také na úpravách v aréně, ve které momentálně hraje místní HC VCES první ligu. Vylepšeny by měly být například šatny, místa pro novináře nebo stanoviště pro videorozhodčího.

jvl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • České týmy v Evropské lize

   09:50 10:25
   10:25

   Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

   12:30

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   12:45

   Ligue 1 Preview (20)

   13:15

   NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   15:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt

 • Nova Sport 2

  • NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   09:00 10:45
   10:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   11:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

   13:30

   Magazín NBA Action (4)

   13:55

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   14:25

   Ligue 1 Preview (20)

Celý program