Zesnulí čeští hokejisté byli uvedeni do Síně slávy

NEZAPOMENEME
Zdroj: TN.cz
NEZAPOMENEME
Téma:

Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek, kteří v září zahynuli s týmem Jaroslavle při letecké tragédii byli uvedeni do Síně slávy.

Před utkáním české hokejové reprezentace se Švédy bylo jmenováno do Síně slávy pět legend včetně tří tragicky zahynulých mistrů světa Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka. Emotivnímu okamžiku přihlížel vyprodaný chomutovský stadion, hráči z pochopitelných důvodů zůstali v kabině.

 

Všichni tři čeští mistři světa zemřeli při leteckém neštěstí 7. září, kdy letadlo s týmem Lokomotivu Jaroslavl nenabralo dostatečnou výšku a po pár minutách od startu se zřítilo k zemi. Kromě palubního technika nikdo další na palubě nepřežil. Rozsáhlé vyšetřování hlavní příčinu tragédie se stoprocentní jistotou nezjistilo, podle všeho ale za neštěstí mohl jeden z pilotů, který omylem brzdil.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ve čtvrtek se Marek, Rachůnek i Vašíček dočkali posrmtného vstupu mezi české a československé legendy ledního hokeje, spolu s nimi byli do Síně slávy uvedeni také vynikající střelec Chomutova Míroslav Kluc a legendární trenér Kladna Vlastimil Sýkora. Ten se ze zdravotních důvodů ceremonie zúčastnit nemohl, Kluc ocenění převzal a za tři zesnulé dorazili manželky Lucie Marková s Kateřinou Rachůnkovou a sestra Josefa Vašíčka Markéta Vanek.

 

Celý stadion v té chvíli povstal a za bouřlivého potlesku vyvolával jména národních hrdinů, reprezentační týmy Česka i Švédska ovšem na led vyjely až ve chvíli, kdy už bylo po všem. "Budu mluvit za sebe a řeknu, že je to tak lepší. Stát na modré a znovu si to připomínat, to asi není před utkáním to pravé. Slzy vám potečou po tváři... Každý si tím už prošel a prostě bude vhodnější, když budeme sedět v kabině a soustředit se na Švédy. Neříkám, že to v hlavách mít nebudeme, ale takhle je to asi rozumnější," řekl už v úterý kapitán české reprezentace Tomáš Rolinek.  

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:40 13:00

   Ikony české rally

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: Bergischer HC - HSG Wetzlar

   14:40

   NHL - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   14:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   15:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Casademont Zaragoza

 • Nova Sport 2

  • 12:35 13:00

   Fotbal: Sportovní originály - Jaromír Blažek

   13:00

   Fotbal: EA Guingamp - Valenciennes FC

   14:45

   Fotbal: OGC Nice - Olympique Marseille

   16:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   16:45

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

   17:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

Celý Program