Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VIDEO KRUTÁ GENERÁLKA

Vykloubené rameno a zlomené zápěstí! PODÍVEJTE SE na tvrdý zákrok

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Švédský hokejista Jesper Pettersson si před Vánocemi vybral pořádnou porci smůli. Těšil se na mistrovství světa hráčů do 20 let, ale nyní ho čekají dny v nemocnici. V generálce na šampionát si na něj tvrdě vyšlápl Kanaďan Boone Jenner. Ten za nečistý zákrok dokonce vyfasoval třízápasovou stopku.

Kanadský hokejový obránce Boone Jenner byl potrestán zákazem startu ve třech zápasech na mistrovství světa hráčů do 20 let v Ufě za faul na Švéda Jespera Petterssona. Ten po Jennerově zákroku v sobotní generálce na šampionát v Helsinkách opustil led na nosítkách s vykloubeným ramenem a zlomeným zápěstím a přišel o start na turnaji, který začíná ve středu.
 

Jenner byl vyloučen na pět minut a do konce utkání a disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace jej dodatečně suspendovala za to, že zákrok přišel pozdě, bez snahy hrát puk a ve chvíli, kdy byl Pettersson ve zranitelné pozici. Obránce Oshawy z OHL tak vynechá středeční úvodní duel s s Německem, páteční zápas se Slovenskem a nedělní souboj s USA.
 

Kanadský trenér Steve Spott si myslí, že si Jenner trest nezasloužil. "Máme pocit, že to byl souboj rameno na rameno. Možná nedovolené bránění, nebo napadení, ale určitě to nebylo nic na dodatečný trest. Boone je sice agresivní hráč, ale nebyl to zákrok na hlavu a ani nevyskočil," prohlásil Spott.
 

ČTK / jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program