Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VIDEO: Slovenský hokejista obětí brutálního faulu. Z ledu ho odnesli na nosítkách

Témata:

Slovák Rastislav Pavlikovský bude chtít rychle zapomenout na zápas švédské ligy, v němž jej zákeřně atakoval Kanaďan Chris Abbott.

Hrály se poslední sekundy druhé třetiny utkání švédské ligy mezi AIK Stokholm a Luleou. Pavlikovský šel pro puk za svou brankou. Zezadu se přiřítil Kanaďan Abbott a poslal Pavlikovského hlavou napřed proti mantinelu.

 

Slovenský hokejista po tvrdém nárazu na hrazení zůstal bezvládně ležet na zemi. V tu chvíli hala ztichla. Vzhledem k tomu, jak děsivě zákrok vypadal, tak si nikdo netroufal odhadovat, co se s Pavlikovským děje.

 

Ke slovenskému hokejistovi přiběhli téměř okamžitě lékaři a pětatřicetiletý rodák z Dubnice nad Váhom opustil arénu na nosítkách. Noc strávil na pozorování v nemocnici.

 

"Jsem v pořádku. Mám jen trochu ztuhlý krk," řekl pro server hokej.sk Pavlikovský, který musel být ve stabilizované poloze více než čtyři hodiny. Lékaři si totiž chtěli ověřit, zda není vážně zraněný. Teď jej čeká týdenní klid. Pavlikovský každopádně doufá, že si play off ještě zahraje.

 

Abbott, který všechno způsobil dostal trest na pět minut plus do konce utkání, což automaticky znamená distanc na příští zápas. Za svůj zákrok vinu necítil.  "Doufám, že je v pořádku, ale je to i jeho vina. Musel mě vidět, přesto se s pukem otočil čelem k mantinelu a sehnul se. Sám se vystavil do nebezpečné pozice," bránil se Abbott.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ten si ještě musí počkat, jestli pro něj vedení švédské ligy nechystá další penalizaci. Vedení AIK Stockholm každopádně pro Abbotta žádá tvrdší trest. 

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:45

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

   02:15

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

Celý Program