Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokejová fantazie

VIDEO: Nevídaná paráda! Vítkovický junior vstřelil krásný gól

Témata:

Tak tohle se jen tak nevidí. Jednadvacetiletý hokejista Vítkovic Karel Richter dal v přípravě vzpomenout na gól finského šikuly Mikaela Granlunda z loňského mistrovství světa a byl z toho další překrásný moment.

Richter si nevídanou hokejovou drzost dovolil v souboji o třetí místo na mládežnickém turnaji v Porubě proti Přerovu. Za bránou soupeře nabral kotouč na čepel hole, zvedl ho do výšky a ze strany ho hodil přesně pod víko.
 

“Je fakt, že na tréninku to zkouším už dlouho, když je volnější chvíle. V Porubě se to ale všechno dobře sešlo. Určitě jsem nešel na led s tím, že teď nebo až při dalším střídání se o to pokusím. V tu chvíli mi dobře přijel puk po mantinelu, byl jsem v ideální pozici, nikdo z beků mě nenapadal, gólman tam zůstal stát, takže jsem to nabral a hodil to tam,“ citují hbitého mladíka webové stránky klubu.
 

Fanouši si díky němu ihned vzpomněli na Fina Mikaela Granlunda, jenž stejný kousek vystřihl na mistrovství světa v Bratislavě 2011. “Hned, jak jsem přijel na střídačku, mě trenéři pochválili, že to bylo jako od Granlunda. Kluci mi gratulovali. Ale samotného mě překvapilo, že se to pak rozkřiklo. Po zápase to bylo klidné, spíš jen tak, že mě všichni poklepali a řekli, že to bylo dobré, ale pak se to najednou dostalo na veřejnost a lidem se to asi líbí. Jsem tím mile překvapený,“ pousmál se.
 

Kromě finského reprezentanta vstřelil podobný gól třeba Sidney Crosby, v play-off extraligy tak málem skóroval také Richterův starší kolega ve Vítkovicích Viktor Ujčík.
 

tn.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 08:55 09:00

   Sportovní noviny

   09:00

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   09:55

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   10:55

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   11:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

 • Nova Sport 2

  • 05:30 07:50

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   08:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   10:00

   Fotbal: Racing Strasbourg - FC Nantes

   11:40

   UFC Unleashed (8)

   12:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   13:00

   PSV Eindhoven - Sporting CP

Celý Program