Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

TO BY SE STÁVAT NEMĚLO

VIDEO: Hokejista šel do kabin, šílený fanoušek ho napálil pěstí

Hokejisté jsou zvyklí, že se na ledě občas poperou. Rozhodně to ale nečekají během odchodu do kabiny. V prvoligovém zápase mezi Jihlavou a Chomutovem se ale fanoušek dostal tak blízko hráče, že ho dokázal napadnout.

Chomutovský útočník Štěpán Hřebejk odcházel ze hřiště poté, co byl vyloučen do konce utkání. Pro jednoho domácího fanouška to ale zřejmě nebyl dostatečný trest a rozhodl se přidat hráči ještě ránu pěstí.

 

"Tohle fakt přiběhlo úplně ze strany, vůbec jsem to nečekal, ale naštěstí bych řekl, že mě netrefil asi přesně tak, jak chtěl. Já jsem jenom tak lehce cítil, že mu ruka sjela po helmě," vysvětlil Hřebejk.

 

Útočník Pirátů dostal trest za tvrdý faul kolenem. Při cestě do kabin si ho ještě před útokem fanouška odchytil bývalý spoluhráč faulovaného Melenovského a promluvil Hřebejkovi do duše.

 

"Byl rozčílený a já ho v tomhle tak nějak chápu. Říkal, že to je jeho kamarád a že jsem mu mohl ukončit kariéru," uvedl Hřebejk.

 

Správně by se ale během zápasu neměl k hráčům dostat nikdo, natož mít možnost ho napadnout. "Musíte si uvědomit, že tam jsou čtyři tisíce diváků, to byste musel mít ke každému divákovi jednoho strážce," nechal se slyšet Bedřich Ščerban, jednatel klubu HC Dukla Jihlava.

 

Každopádně se jedná o pochybení pořadatele a to může Jihlavu přijít hodně draho. "V takovém případě hrozí finanční pokuta nebo uzavření hřiště. V tomto případě spíš finanční pokuta a ta může dosáhnout až hranice 200 tisíc korun," sdělil Zdeněk Zikmund, mluvčí Českého svazu ledního hokeje.

 

Kromě zraněného Melenovského, který si do konce sezóny nezahraje, tak Jihlava zřejmě přijde i o nemalou částku v klubovém rozpočtu.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:20 18:50

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program