Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 3. 2015
TO BY SE STÁVAT NEMĚLO

VIDEO: Hokejista šel do kabin, šílený fanoušek ho napálil pěstí

Zdroj: TV Nova

Hokejisté jsou zvyklí, že se na ledě občas poperou. Rozhodně to ale nečekají během odchodu do kabiny. V prvoligovém zápase mezi Jihlavou a Chomutovem se ale fanoušek dostal tak blízko hráče, že ho dokázal napadnout.

Chomutovský útočník Štěpán Hřebejk odcházel ze hřiště poté, co byl vyloučen do konce utkání. Pro jednoho domácího fanouška to ale zřejmě nebyl dostatečný trest a rozhodl se přidat hráči ještě ránu pěstí.

 

"Tohle fakt přiběhlo úplně ze strany, vůbec jsem to nečekal, ale naštěstí bych řekl, že mě netrefil asi přesně tak, jak chtěl. Já jsem jenom tak lehce cítil, že mu ruka sjela po helmě," vysvětlil Hřebejk.

 

Útočník Pirátů dostal trest za tvrdý faul kolenem. Při cestě do kabin si ho ještě před útokem fanouška odchytil bývalý spoluhráč faulovaného Melenovského a promluvil Hřebejkovi do duše.

 

"Byl rozčílený a já ho v tomhle tak nějak chápu. Říkal, že to je jeho kamarád a že jsem mu mohl ukončit kariéru," uvedl Hřebejk.

 

Správně by se ale během zápasu neměl k hráčům dostat nikdo, natož mít možnost ho napadnout. "Musíte si uvědomit, že tam jsou čtyři tisíce diváků, to byste musel mít ke každému divákovi jednoho strážce," nechal se slyšet Bedřich Ščerban, jednatel klubu HC Dukla Jihlava.

 

Každopádně se jedná o pochybení pořadatele a to může Jihlavu přijít hodně draho. "V takovém případě hrozí finanční pokuta nebo uzavření hřiště. V tomto případě spíš finanční pokuta a ta může dosáhnout až hranice 200 tisíc korun," sdělil Zdeněk Zikmund, mluvčí Českého svazu ledního hokeje.

 

Kromě zraněného Melenovského, který si do konce sezóny nezahraje, tak Jihlava zřejmě přijde i o nemalou částku v klubovém rozpočtu.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:00

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

   20:40

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program