VIDEO: Do Vsetína se vrací hokejové poháry, byly u exekutorů

Téma:

Vsetínští hokejoví fandové budou mít po dlouhé době malý důvod k radosti. Klub, který vyhrál šestkrát extraligový titul zkrachoval a přišel úplně o všechno, včetně vítězných pohárů. Trofeje se ale díky jednomu nadšenci brzy na valašský stadion vrátí.

Před deseti lety vyhrál vsetínský hokejový zázrak naposledy extraligu. Tituly s hokejisty slavily tisíce lidí a veselí nebralo konce. Jenomže slávu nadobro pohřbily obrovské dluhy. Exekutoři sebrali i mistrovské poháry a roky o nich nikdo nevěděl.
 

"Našli jsme je až ve skladu v Ostravě, kde byly zaházené pod nějakým starým nábytkem," prozradil nálezce pohárů a velký hokejový fanoušek Michal Berg, který na trofeje narazil při hledání materiálů pro knihu Fenomén Vsetín.
 

Právě tento nadšenec trofeje, které ho stály 10 tisíc, po dlouhém pátrání objevil a přivezl zpět na Valašsko. Ještě teď mají nalepené exekutorské štítky.

"Finanční hodnotu ani nemají, ale mají historickou hodnotu pro Vsetín," myslí si bývalý hokejista Alexej Jaškin, který se Vsetínem slavil celkem šestkrát titul.
 

"Ty poháry byly to nejcennější, co po Vsetínu zbylo," dodal pro změnu čtyřnásobný šampion a v současné době trenér Zlína Rostislav Vlach.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Vedení klubu, který hraje až třetí nejvyšší ligu, má tak konečně příjemnou starost. Už teď přemýšlí, jak bude vypadat síň slávy.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   04:05 04:35
   04:35

   NHL: Winnipeg Jets - Calgary Flames

   08:55

   Sportovní noviny

   09:00

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto3)

   09:55

   MotoGP - VC České republiky (trénink MotoGP)

   10:55

   MotoGP - VC České republiky (trénink Moto2)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

   03:05 05:35
   09:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   09:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   10:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   11:45

   Běhej lesy - Brdy

   12:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program