Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.4. 2015 12:29
VYJÁDŘENÍ VLÁĎA PROMLUVIL

Růžička o 500 tisících: Peníze jsem přijal. Předávám to právníkovi

Zdroj: YouTube.com

Kolotoč, který rozhýbal videozáznam kouče reprezentace Vladimíra Růžičky nahraný skrytou kamerou, nabral na obrátkách. V nahrávce se mluvilo o částce 500 tisíc korun a tato suma měla různá označení. Půjčka, sponzorský dal, úplatek. Nyní se k celé situaci vyjádřil sám trenér hokejového nároďáku.

"S otcem hráče jsem skutečně prostřednictvím kamaráda Jiřího Moučky i osobně jednal o finanční podpoře klubu. Nejprve se hovořilo o sponzorském daru ve výši dvakrát 250.000,- Kč. Tento obnos jsem také v průběhu dvou let přijal," uvedl úvodem Růžička v prohlášení.

 

V nahrávce se o částce 500 tisíc mluví jako sponzorském daru, který měl zajistit synovi onoho sponzora místo v základní sestavě Slavie. To se ale nestalo. Syn zřejmě neměl výkonnost a pod Růžičkou nehrál. A to se pochopitelně nelíbilo tatínkovi, který najednou viděl, že vyhodil 500 tisíc oknem. Co se ale s penězi dělo? Podle všeho se k tajemnému tatínkovi vrátily.

Anketa

Na čí straně jste? Otec sponzor, nebo trenér Růžička?

Hlasovalo 11591 lidí.

"O vývoji jednání i přijetí hotovosti jsem v obou případech bezodkladně informoval tehdejší předsedy představenstva klubu, s nimiž jsem také průběžně konzultoval další postup tak, aby nebyl poškozen klub. Vzhledem k absenci právní dokumentace však peníze nemohly být zaúčtovány, a proto jsme se dohodli, že je uložím do trezoru. Součinnost k zajištění dokumentace však otcem nebyla delší dobu poskytnuta, načež následně peníze požadoval zpět jako půjčku, o níž se při jednáních rovněž hovořilo. Proto byla celá částka v listopadu 2014 bezhotovostní transakcí vrácena, čímž jsem považoval celou záležitost za uzavřenou," dodal Růžička, který kategoricky odmítl, že by se na úkor klubu obohatil, jednal jakkoliv nestandardně či dokonce nezákonně.

 

"Nikdy jsem nepřijal jakoukoliv finanční částku výměnou za příslib zvýhodnění kteréhokoliv hráče. Celou kauzu vnímám jako uměle vykonstruovanou a účelově načasovanou do doby vrcholících příprav na mistrovství světa s cílem poškození mojí osoby a hokejové reprezentace," pokračoval s tím, že se po dohodě s ČSLH až do skončení hokejového šampionátu nebudu k věci vyjadřovat. Celou kauzu předal advokátovi.

 

 "Vzhledem k závažnosti a tendenčnímu výběru zveřejněných informací jsem věc předal svému právnímu zástupci, který v následujících dnech podnikne nezbytné kroky. Následně o nich bude spolu s dalšími detaily o předmětné kauze v mém zastoupení informovat média, s nimiž budu o celé věci komunikovat výhradně jeho prostřednictvím," končil prohlášení Růžička.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 13:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

Celý Program