Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Ruské zbraně na MS? Kovalčuk, Frolov či Grebeškov

Témata:

Hokejisty Ruska posílí na květnovém mistrovství světa v Německu kanonýr Ilja Kovalčuk z New Jersey, další útočník Alexandr Frolov z Los Angeles a obránce Denis Grebeškov z Nashvillu.

Všichni tři se podíleli na zisku titulu na loňském světovém šampionátu ve Švýcarsku, Kovalčuk s Grebeškovem nechyběli ani při triumfu o rok dříve v Kanadě a také na únorových olympijských hrách ve Vancouveru, kde prožili čtvrtfinálového vyřazení od Kanady.
 

Už nyní má trenér sborné Vjačeslav Bykov v přípravě a v nominaci na Švédské hry sedm hráčů z NHL. K dispozici má útočníky Maxima Afinogenova a Jevgenije Arťjuchina z Atlanty, Nikolaje Kuljomina z Toronta, Artěma Anisimova z New Jersey, Envera Lisina z New Yorku Rangers, obránce Dmitrije Kulikova z Floridy a brankáře Antona Chudobina z Minnesoty. Ten ale odchytal za Wild jen dva zápasy, jinak působil na farmě v Houstonu v nižší AHL.
 

Naopak kvůli zranění Rusko neposílí zadák Anton Volčenkov z Ottawy. Z domácí soutěže Bykov nemůže počítat s útočníkem Igorem Grigorenkem z Ufy, již dříve se zranil kapitán Alexej Morozov z Kazaně. Pro turnaj Euro Hockey Tour také nebude k dispozici další útočník Alexandr Radulov z Ufy, který by měl ale světový šampionát stihnout.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:35 17:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Czech One Tour (2)

   20:05

   Cricket Champions League

 • Nova Sport 2

  • 16:15 17:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

   20:40

   Fotbal: FC Lorient - Rodez AF

Celý Program