Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 4. 2010

Ruské zbraně na MS? Kovalčuk, Frolov či Grebeškov

Témata:

Hokejisty Ruska posílí na květnovém mistrovství světa v Německu kanonýr Ilja Kovalčuk z New Jersey, další útočník Alexandr Frolov z Los Angeles a obránce Denis Grebeškov z Nashvillu.

Všichni tři se podíleli na zisku titulu na loňském světovém šampionátu ve Švýcarsku, Kovalčuk s Grebeškovem nechyběli ani při triumfu o rok dříve v Kanadě a také na únorových olympijských hrách ve Vancouveru, kde prožili čtvrtfinálového vyřazení od Kanady.
 

Už nyní má trenér sborné Vjačeslav Bykov v přípravě a v nominaci na Švédské hry sedm hráčů z NHL. K dispozici má útočníky Maxima Afinogenova a Jevgenije Arťjuchina z Atlanty, Nikolaje Kuljomina z Toronta, Artěma Anisimova z New Jersey, Envera Lisina z New Yorku Rangers, obránce Dmitrije Kulikova z Floridy a brankáře Antona Chudobina z Minnesoty. Ten ale odchytal za Wild jen dva zápasy, jinak působil na farmě v Houstonu v nižší AHL.
 

Naopak kvůli zranění Rusko neposílí zadák Anton Volčenkov z Ottawy. Z domácí soutěže Bykov nemůže počítat s útočníkem Igorem Grigorenkem z Ufy, již dříve se zranil kapitán Alexej Morozov z Kazaně. Pro turnaj Euro Hockey Tour také nebude k dispozici další útočník Alexandr Radulov z Ufy, který by měl ale světový šampionát stihnout.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:30

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program