Nevíte, co vás čeká. Může to být ostuda, varuje trenér Říha hradeckého Lva

Téma:

Kouč hokejistů Spartaku Moskva Miloš Říha je vůči vstupu Hradce Králové do KHL hodně skeptický.

Sice už mají dojednané působení na stadionu v Popradu, ale chybí jim všechna potřebná povolení a pod smlouvou ještě nemají ani jednoho hráče. I proto se zkušený hokejový harcovník Miloš Říha obává, že by působení hradeckého Lvu v Kontinentální lize mohlo skončit fiaskem.
 

"Co oni dají do kupy? Třeba Zbyněk Irgl, u něj se píše, že už tam je, a on o tom ani neuvažuje. To bylo, i když mysleli, že budou hrát v Hradci. Měli osm hráčů, a ti o tom nevěděli," řekl agentuře ČTK trenér Spartaku Moskva, jehož dres bude v nové sezoně oblékat i slavný Dominik Hašek.
 

"Opravdu nevím, co chtějí za tak krátkou dobu stihnout"
 

Říha míní, že i když se Lvu podaří v rekordně krátkém čase složit fungující mužstvo, v KHL bude mít velké problémy. "Jestli to poskládají, nevím, jak budou konkurenceschopní. Ruské týmy jsou hodně nepříjemné. Lev to bude mít velmi těžké," prohlásil Říha a dodal: "Já to ani nechci moc komentovat. Ale podle mě je nemožné, aby to zvládli. Nevědí, co je čeká. Jen přelety, hotely, jídlo, o hráčích ani nemluvím. Dneska nemají ani chlapa."
 

Je jasné, že čas hovoří proti hradeckému klubu. A to dost drastickým způsobem. "Do začátku ligy zbývá měsíc. Opravdu nevím, co chtějí za tak krátkou dobu stihnout. Bojím se toho, že po dvou měsících by z toho mohla být ostuda, " konstatoval český kouč.
 


 

Hradec chtěl původně hrát KHL v Česku, svaz mu to ale nedovolil. A Říha se tomu vůbec nediví. "Není to vina hokejového svazu, že v Česku KHL nebude. Jsou nějaká pravidla a ta by se měla dodržovat, ale mohlo se to nějakým způsobem řešit. Mohla to mít jiná mužstva. Karlovy Vary, Pardubice nebo Slavia. Kluby na mnohem vyšší úrovni. Ovšem dělat nějak z kolena a nemít mužstvo? Nevidím to jako šťastné řešení," kroutí hlavou bývalý lodivod Sparty nebo Pardubic.
 

O české kluby je však podle Říhy v Rusku stále eminentní zájem. "Rusové se chtějí přiblížit NHL. V lize mají Kazachstán, Bělorusko, postsovětské země. Kdyby se jim podařilo Česko, byl by to takový historický soupeř, věčný rival. Jméno KHL by stouplo," uzavřel Říha.

hum TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   14:30

   MotoGP – Virtuální závod

   15:10

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

 • Nova Sport 2

  • 12:30 12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

   16:55

   NHL - akce měsíce

Celý Program