Nechutné hokejové představení: agrese, nenávist a létající skleněné láhve

Téma:

To všechno bylo k vidění v pátém čtvrtfinále první hokejové ligy mezi Vrchlabím a Hradcem Králové.

Nejen diváci, ale také hráči se na ledové ploše chovali doslova jako divá zvěř. Už před zápasem byla atmosféra hodně hustá, nicméně k ještě větší averzi mezi oběma tábory přispěla mizerná práce pořadatelské služby a také místní hlasatel, který svými poznámkami jen přiléval olej do již planoucího ohně.


Z vítězství se po výsledku 4:2 radovalo domácí Vrchlabí, které snížilo stav série na 2:3. Hradec ale v dalším zápase na domácím kluzišti, kde se již hrál opravdu hokej, vyhrál 3:0 a postoupil tak do semifinále, kde se utká s Ústím nad Labem. "Jsme strašně rádi, že jsme tu sérii dotáhli do vítězného konce. Měli jsme jí dobře rozehranou a byla by velká škoda jí ztratit," uvedl po utkání hradecký trenér Pavel Pazourek.

Na video z hokejového šílenství se podívejte na videu:

Drsnou bitku odstartovala vhozená láhev, která zasáhla hráče do hlavy

Vrcholem všeho šílenství bylo, když jeden z domácích fanoušků hodil na hradeckou střídačku skleněnou láhev, která zasáhla do hlavy jednoho z hráčů hostí. Ten musel být převezen s podezřením na otřes mozku do nemocnice. "To jsem ještě nezažil a bylo to něco nechutného. Nám lítalo sklo na naší lavičku a Tomáše Buriana zranila láhev hozená na led. Z mého pohledu se měl zápas ukončit,“ vykreslil své dojmy Pavel Pazourek, trenér hokejistů Hradce Králové.

Záchranku pro zasaženého hráče si však hradecký klub musel zavolat sám. "Nepřál bych vrchlabským funkcionářům vidět, jak jim v šatně ztrácí vědomí jejich hráč a záchranka nikde,“ řekl den po utkání hradecký manažer Roman Višňák, který nemohl pochopit, proč se na stadionu nenalézá záchranná služba.

Incident se přenesl i na led, kde začaly létat pěsti

Hradecké hokejisty zranění jejich hráče pořádně rozčílilo a na ledě se ještě více přiostřilo. Navíc opět zabodoval tamní hlasatel, který nevhodným proslovem vyhrotil situaci do neúnosných mezí. Hráči se na ledě rvali, jako kdyby šlo o zápas na život a na smrt. Podle vyjádření trenéra hostů se jako největší "zákeřňák“ choval Ladislav Gengel. "Pan Gengel tady vyloženě napadal naše klíčové hráče. Navíc když někdo napadne ležícího hráče jako on to udělal dvakrát, tak je to pod úroveň člověka. Otázkou je, jestli se v jeho případě vůbec dá o člověku mluvit," řekl trenér Pavel Pazourek.


Trenér Hradce tedy svrhl vinu na Gengela z Vrchlabí, jenže ten se brání a tvrdí, že největším surovcem byl Pazourkův svěřenec Daniel Zápotočný. Gengel se k incidentu vyjádřil na webu svého klubu. "Nejezdím po ledě s tím, abych někoho napadal, ale tohle vyplynulo ze situace. Přijel jsem bránit našeho hráče a dostal jsem od Koudelky první ránu. Přijel na mě druhý, i tomu jsem se ubránil a pak přijel třetí. S cílem napadat jezdí po ledě naopak hradecký Zápotočný. Když se podíváte, co na nás pořád pokřikuje a jak provokuje, je to zřejmé.“ Celý rozhovor s Gengelem si přečtěte ZDE.


Zápotočný, který sám rozhodně není žádným slušňákem, protože ve své kariéře již například na Slovensku napadl rozhodčího, či se popral na diskotéce, byl v bitce hodně vidět. Mlátil protihráče hlava nehlava a na klubovém webu Hradce se objevilo několik fotek s emotivními popisky, oslavující jeho zápasnický výkon, který si dotyčný evidentně užíval.

Podívejte se na fotky z bitky Záptočného s původními popisky z hradeckého webu:

Nutno dodat, že zatímco některé bitky se nesly v duchu fair-play, jiné byly plné zákeřnosti a zaslepené nenávisti. Diváci viděli bití bezbranného soupeře na zemi i zásahy hokejkou. A aby toho nebylo málo, fanoušci z ochozů na led házeli vše, co jim přišlo pod ruku...

Hokejová bitka bude mít soudní dohru

"Rozhodli jsme se, že situaci budeme řešit soudně. Tohle se nesmí nikdy opakovat. Naši právníci mají na stole veškeré podklady týkající se čtvrtečního utkání. Zvažujeme podání trestního oznámení, “ uzavřel Višňák.

Podobně nechutný příběh se odehrál nedávno při utkání Jihlavy. Na rozhodčího se vrhl rozzuřený dav. A ještě jednou první hokejová liga. Zápas Olomouce a Havlíčkova Brodu nabídl hromadnou bitku, 208 trestných minut a odchod hokejistů z kluziště...


Předměty na hrací plochu létaly i v ve fotbalovém Poháru UEFA, kde byl do hlavy zasažen rozhodčí zápasu mezi Nijmegenem a Hamburkem. Z jeho hlavy se začala řinout krev a zápas musel být přerušen. Více čtěte ZDE.

jpz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:30 20:10
   20:10

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   19:00 20:30
   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

Celý program