JÁGR reprezentaci CHYBĚT NEBUDE! Máme DESET LEPŠÍCH, říká expert Holík

Téma:

Bývalý skvělý hokejový útočník a legenda jihlavské Dukly Jaroslav Holík je přesvědčený, že možný konec Jaromíra Jágra v národním mužstvu český hokej nijak nepoznamená. Nejlepší léta prý už má stejně dávno za sebou.

Devětatřicetiletý Jágr by reprezentoval rád, jenže má to háček. Po třech letech v ruském Omsku zamířil do Philadelphie Flyers, která dlouhodobě patří k nejambicióznějším celkům v NHL a v době mistrovství světa většinou bývá ve hře o Stanleyův pohár. Navíc, i kdyby za rok Flyers v play off nebyli, Jágr už dříve prohlásil, že v jedné sezoně nechce střídat užší zámořská kluziště s těmi širšími evropskými.
 

"Doufám, že se nám s Philadelphií bude dařit, což by znamenalo můj konec v reprezentaci. Jedině kdybych se za rok vrátil zpátky do Evropy, ale to už nároďák nejspíš nebudu mít," řekl Jágr nedávno a rozesmutnil tím řadu českých fanoušků.

Podle Jaroslava Holíka je však jakákoli panika zbytečná. "Jágr naší reprezentaci chybět nijak nebude. Tu auru nepostradatelného hráče jste mu vytvořili vy, novináři, jenže my máme deset lepších hráčů!" zdůraznil bývalý trenér, jenž dvakrát po sobě dovedl český tým do 20 let ke zlatým medailím ze světových šampionátů.
 

A ve svém kritickém hodnocení jde ještě dál. "Jágr má nejlepší léta kariéry dávno za sebou. Na mistrovstvích jsme byli většinou úspěšnější bez něho než s ním. Letos jsme skončili třetí a já se bavil nad články, jak prý byl náš nejlepší útočník. Každý, kdo rozumí hokeji, ale ví, že tím byl Tomáš Plekanec," konstatoval Holík.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Podle něj nového lídra Češi hledat vůbec nemusí. "Žádný hráč v poli vám výsledek neudělá, hokej je týmová hra. Nejdůležitějším článkem je v ní vždycky gólman, určitě ne útočník," uzavřel sedminásobný mistr československé ligy.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: New York Islanders - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Florbal: EräViikingit - LASB

   12:30

   Rychlá kola (4)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:25

   Best of LeBron James

   09:25

   World Cup of Pool 2019

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

   13:00

   Fotbal: Grenoble Foot 38 - RC Lens

   14:45

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Toulouse FC

   16:30

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

Celý Program