Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NABITÝ PROGRAM

Jágr po nocích dře jako mezek, z tréninku si odskočil za tenisovými nadějemi

Témata:

Jaromír Jágr po nedávném návratu ze zámoří do Česka stále bojuje s aklimatizací. Jednačtyřicetiletý hvězdný hokejista se domů vrátil poslední červencový den a hned se začal připravovat na novou sezonu, kterou stráví v týmu New Jersey Devils. Tradičně trénuje i v noci, dnes si ale Jágr odskočil do Prostějova, kde slavnostně zahájil mistrovství světa tenisových družstev hráčů do 14 let.

Na Hanou se mu ale moc nechtělo. "Když jsem se vrátil domů, tak jsem si řekl, že budu trávit většinu času tréninkem v Kladně. Mám před sebou pravděpodobně moji poslední sezonu. V ní bych nechtěl zklamat," řekl Jágr na tiskové konference v Prostějově, kam přijel na otočku, když ho majitel společnosti TK Plus Miroslav Černošek nakonec přemluvil.
 

Setkání s tenisovými nadějemi hokejovou legendu potěšilo. Jágr přiznal, že na chvíli zatoužil vrátit se do jejich věku. "Čas se ale nedá zastavit. Pokud se mi nabídne příležitost předat zkušenosti, rád se o ně podělím. Tenis a hokej jsou sice rozdílné sporty, na oba je však třeba talent a tvrdá práce. To je důležité nejen ve sportu, ale ve všech činnostech," uvedl.
 

Po necelém týdnu pobytu v domácím prostředí se ještě Jágr nevyrovnal s časovým posunem. Momentálně dává při tréninku na řeč těla. Někdy se připravuje třífázově, jindy jde jen jednou na led. A tradičně na něj chodí i v noci. "Chodil bych na led i jindy než v noci, ale jindy není volný," pousmál se Jágr. Zároveň přiznal, že začátek přípravy na ledě byl těžký. "Měsíční pauza byla znát," řekl.
 


V minulosti se hokejisté z NHL připravovali v ČR většinou společně a pod hlavičkou Jágr týmu odehráli i exhibiční zápasy. "Ta doba je dávno pryč. Utkání byla velkým tahákem, protože hráči našeho ročníku odešli po otevření hranic v houfu do NHL a čeští fanoušci nás neměli možnost vidět. Postavili jsme mužstvo, které objíždělo v rámci exhibic města," vzpomíná Jágr na slavné chvíle jeho týmu.
 

"Hlavně se vybraly velké peníze na různé projekty. Pomoc na opuštěné děti, na dětské domovy. Jenže poslední dobou chtěl každý dělat exhibice. Bylo jich tolik, že už nemělo význam je dělat. Myšlenka pořádat podobné akce se ztrácela," vysvětlil.
 


Jágr by se v nadcházející sezoně rád rozloučil s kariérou v NHL třetím triumfem ve Stanleyově poháru, k němuž měl letos blízko. Jeho Boston ve finále ale prohrál s Chicagem. Díky tomu bude slavná trofej v úterý k vidění v Kladně, v dresu Blackhawks se totiž ze slavné trofeje radoval Michael Frolík. Jágr se ale na pohár podívat nepůjde.
 

"Abych byl upřímný, už jsem Stanley Cup viděl," smál se Jágr. A už vážněji dodal: "Při vší úctě k Chicagu. Je to den těchto dvou hráčů, oni by si jej měli užít." Když vyhrál pohár on, možnost přivést jej do Čech ještě nebyla, dnes by ji prý asi ani nevyužil. "Prostě to nejsem já. Všechno by mělo být v mezích. Moc na oslavy nejsem. Mladší hráči to vidí jinak. Přeji jim, ať si to užijí," dodal Jágr.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 15:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   16:55

   KITE LIFE (1)

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:50

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

   18:00

   German Darts Masters

   20:25

   PDC Czech Darts Open 2019

Celý Program