Holík přišel o část levé nohy: "Má smysl žít?" přemýšlel

Jaroslav Holík
Zdroj: oficiální zdroj
Téma:

Bývalý skvělý hokejista i trenér Jaroslav Holík je po amputaci části levé nohy, kterou mu lékaři museli odebrat kvůli infekci. V rozhovoru pro deník Sport Holík přiznal, že ho napadaly myšlenky, zda má vůbec smysl stále žít.

"Uvažuju, jestli to má ještě cenu. Eda Novák odešel, Olda Machač už tu není. Vlado Dzurilla umřel, z fotbalistů Franta Veselý. Tak si člověk říká, kurva, stojí to za to, ještě se do toho znova pustit a bojovat?" prohlásil Holík, kterého provázejí zdravotní problémy už několik let.
 

"Vloni mi začal černat malíček, v lednu mi ho doktor vzal. Pak jsem odjel za synem do Ameriky, bylo mi dobře, ale po návratu se to zase zhoršovalo. Na té noze bylo furt něco. Každé dva týdny to čistili, pak už to nešlo dál," konstatoval Holík, který si nyní bude muset zvyknout na protézu. "Bude trvat pár měsíců, než se naučím s ní chodit. Marodím už víc než rok, tohle byla snad jediná záchrana. Doktoři říkali, že za tři dny bych byl pryč, muselo se jednat rychle. Ani léky už mi nezabíraly."
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Opět se v něm ale probouzí srdce bojovníka, který nikdy nic nevzdává. "Chtěl bych vidět vnoučata v NHL (Davida a Adama Musilovy, pozn. aut.), to mě drží nad vodou. Jinak se těším domů, na samotu, kde žiju deset let. Mám tam všechno," uvedl s tím, že si s manželkou bude chtít co nejdříve pořídit psa. "Měli jsme dva, ale oba nám před rokem zemřeli. Nicméně určitě chci dalšího, bez psa to nejde," má jasno.
 

Z jeho plánů je tak cítit vůle žít. "Zůstávám na tomto světě, chci vidět ty vnuky hrát NHL. Na druhou stranu se nedivím lidem, kteří si vezmou život, když už před sebou nevidí žádnou budoucnost," řekla legenda jihlavského hokeje.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   14:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   16:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   11:00 12:30
   12:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   13:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   14:40

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   15:05

   Rychlá kola (1)

   15:25

   Czech rally 2020 (7)

Celý program