Hokejový tým přišel o gólmana. Do branky musel útočník. Dostal 13 gólů

Connor Crisp
Zdroj: Oficiální zdroj

Kuriozní situace se stala v zápase zámořské juniorské soutěže Ontario Hockey League mezi týmy Niagara IceDogs a Erie Otters, už ve 2. minutě se hostům zranil brankář Sadikov a protože Otters neměli na tento duel náhradního gólmana, musel do branky útočník Crisp.

Útočník Connor Crisp sice inkasoval třináct gólů, ale po zápase ho vyhlásili za první hvězdu duelu. "Jsem sice brankářem v hokejbalu, ale vůbec poprvé od pěti let jsem měl na sobě brankářskou výstroj a představil jsem se v ní na ledě," říkal po zápase sedmnáctiletý mladík.

Do nedělního zápasu vstoupil tým Erie Otters bez náhradního gólmana Devina Williamse, který se zranil v souboji proti mužstvu Saginaw Spirit. Už ve druhé minutě prvního brankáře Sadikova knokautoval útočník soupeře Alex Friesen, za což dostal trest do konce zápasu. Hostům nezůstalo nic jiného, než buď z duelu odstoupit, anebo poslat do branky jednoho z hráčů v poli.

Connor Crisp, který v této sezoně kvůli problémům s ramenem neodehrál zatím ani jeden duel, byl v zápisu o střetnutí vedený jako náhradní brankář, proto se do výstroje musel obléct právě on.

"Ani v nejdivočejších snech jsem nepomyslel na to, že dnes budu chytat," uvedl Crisp. Zápas byl přerušen na přibližně dvacet minut, než se mladík oblékl do výstroje a po příchodu na led ho spoluhráči rozcvičili několika cvičnými střelami.

V samotném zápase Crisp zneškodnil 32 střel soupeře, a i když inkasoval třináct gólů, sklidil velké ovace publika a získal i ocenění pro první hvězdu duelu. Zastínil i nejproduktivnějšího hráče domácího týmu Ryana Stroma s pěti góly a jednou asistencí. IceDogs nakonec zvítězili 13:4.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Po zápase ještě před nastoupením do autobusu jsem zatelefonoval rodičům, kteří se mi hned začali smát. Je to však okamžik, na který nikdy nezapomenu," přidal Connor Crisp.

Za tým Niagara IceDogs nastupuje pravidelně český obránce Milan Douděra.