Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 12. 2010

Češi režírovali na Spenglerově poháru výhru Davosu nad Spartakem

Témata:

Hokejisté Davosu porazili ve svém úvodním zápase Spenglerova poháru 4:2 Spartak Moskva. Vítězný gól Davosu si připsal Petr Sýkora. V brance ruského týmu chyběl Dominik Hašek.

Češi porazili Spartak Moskva. I takhle by šlo označit výhru pořadatele turnaje z Davosu nad Spartakem, v jehož brance stál místo Dominika Haška jeho kolega Alexej Jachin.
 

Při úvodních dvou gólech Reta von Arxe asistoval Petr Tatíček. Následně sice Spartak srovnal na 2:2, ale o vítězství domácího celku rozhodl ve 48. minutě Petr Sýkora a triumf Švýcarů pečetil šest minut na to Tatíček.
 

Hokejisté Petrohradu vstoupili turnaje vítězstvím 3:1 nad Servette Ženeva. Švýcarský tým bude v pondělí ve skupině A prvním soupeřem Sparty, s Petrohradem se Pražané utkají v úterý.
 

O vítězství favorizovaného SKA rozhodla elitní první řada. Jeden gól vstřelil její centr Tony Martensson, dvakrát se trefil hvězdný Alexej Jašin a na všechny branky přihrál třetí člen útoku Maxim Sušinskij. Trenér Václav Sýkora poslal do branky místo Jakuba Štěpánka veterána Maxima Sokolova.
 

Spenglerův pohár, mezinárodní hokejový turnaj v Davosu (Švýcarsko):
 

Skupina A:
Servette Ženeva - SKA Petrohrad 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 7. Bezina - 4. a 41. Jašin, 58. Martensson.
 

Skupina B:
HC Davos - Spartak Moskva 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky: 6. a 11. Von Arx (na obě TATÍČEK), 48. SÝKORA, 54. TATÍČEK - 27. Ružička, 32. Kňazev.

 

tn.cz / ČTK