Češi porazili v souboji hokejových legend Švédy. Těm nepomohla ani superhvězda Näslund

Bývalý reprezentační gólman a v současné době generální manažer Sparty Praha Petr Bříza (vlevo) se po letech vrátil do branky.
Zdroj: Dušan Vrbecký
Bývalý reprezentační gólman a v současné době generální manažer Sparty Praha Petr Bříza (vlevo) se po letech vrátil do branky.
Téma:

Česká veteránská reprezentace zdolala ve svém historicky prvním domácím utkání se Švédy svého severského soupeře 6:3. Reprezentaci "Tří korunek" nepomohla ani největší hvězda zápasu Mats Näslund, držitel Stanley Cupu, olympijský vítěz a mistr světa nedal českým brankářům ani gól.

 

Švédský veteránský výběr hrál v České republice vůbec poprvé a premiéru na zimním stadionu Jihlavě nezvládl. A to i přesto, že na Vysočinu přivezl elitního člena Triple Golden Clubu Matse Näslunda. Češi pro změnu nasadili do hry letos čtyřicetiletého Viktora Ujčíka, jenž ještě před týdnem bojoval v dresu Vítkovic v extraligovém play-off.
 
A byl to právě Ujčík, kdo nakonec zápas rozhodl dvěma góly a jednou přihrávkou. "Samozřejmě bych raději teď hrál semifinále play-off, ale když už to takhle dopadlo, tak jsem byl rád, že jsem si mohl zahrát tady. Proti Švédům jsem v minulosti pár gólů dal, tak jsem doufal, že se to povede i tentokrát," řekl po zápase Ujčík.
 
Český veteránský tým, v jehož brance nastoupil od začátku generální manažer pražské Sparty Petr Bříza, poslal do vedení právě Ujčík po parádní spolupráci s někdejším parťákem z Jihlavy a později Slavie Tomášem Kucharčíkem.
 
Za Švédy mohl vyrovnat z trestného střílení Näslund, ale na Břízu nevyzrál. Seveřané tak dali první gól až za stavu 0:3. To se trefil šedesátiletý Willy Lindrström, který má za sebou osm sezon v NHL a vybojoval i dvě bronzové medaile na mistrovství světa.
 
Český tým táhla především mladší generace. Vedle Ujčíka se střelecky prosadili i Kucharčík, Ščerban, Zelenka a Hosták. Na konečných 3:6 snižoval z dalšího trestného střílení Patrik Zetterberg.
 
"Samozřejmě mě mrzí, že jsme prohráli, ale jinak mám tyhle zápasy moc rád, protože se vidím s lidmi, které mám rád a se kterými jsme toho hodně odehrál," okomentoval zápas Mats Näslund.
 
Souboj veteránů:
 
Česká republika - Švédsko 6:3 (2:0, 2:2, 2:1), hráno v Jihlavě
Branky: 6. Ujčík (Kucharčík), 13. Kucharčík (Procházka), 21. Ščerban (Ujčík), 23. Zelenka (Hosták, Ťoupal), 36. Ujčík (Kucharčík), 37. Hosták - 16. Lindström, 28. Franzén (L. Carlsson), 37. Zetterberg. Rozhodčí: Vokurka – Svoboda, Rittich. Diváci: 2600.
 
Sestava České republiky:
Bříza (23. Mašát) - Gudas, Ščerban, Kučera, Maškarinec, Řezníček, Setikovský - Richter, Válek, Šejba - Ujčík, Kucharčík, Procházka - Nový, Kořínek, Kamf - Hosták, Zelenka, Ťoupal.

 

Dušan Vrbecký Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program