na ostří nože

Budějovická válka o hokej pokračuje

Fanoušci Českých Budějovic. Archivní foto
Zdroj: Mediafax
Fanoušci Českých Budějovic. Archivní foto
Téma:

V Českých Budějovicích zuří hokejová válka. Mountfield s Motorem stojí proti legendám Bělohlavovi, Turkovi a dalším, sdruženým ve společnosti CB Hokej 2013. Pronájem haly získala od města právě společnost CB Hokej 2013, kterou podporují i místní fanoušci.

Nyní se bojuje o smlouvy hráčů a o mládež. "Před podpisem je nyní smlouva o postoupení registračních práv na 17 hráčů v majetku občanského sdružení HC České Budějovice do Hradce Králové. Ti by pak nemohli ani do budoucna hrát za nově vznikající jihočeský tým, ale patřili by Mountfieldu HK," tvrdí místní zdroj obeznámený se situací.
 

Ve smlouvě je údajně každý z hráčů převedený z HC České Budějovice do Mountfieldu HK za pouhých 5000 korun. Jejich celková tabulková hodnota je přitom kolem 12 milionů. Jde například o hvězdného reprezentanta Jakuba Kováře, který bude hrát KHL. Dále pak o jihočeské odchovance jako Šimánka, Mertla nebo Květoně.
 

"Dostal jsem do ruky pracovní návrhy, které v té podobě, jak byly předložené, nejsou akceptovatelné. Dnes je musím projednat s členy správní rady a počkat na jejich vyjádření," řekl šéf občanského sdružení HC České Budějovice Zdeněk Blažek.
 

Cílem zřejmě má být znemožnění fungování subjektu CB Hokej 2013 kolem Radka Bělohlava a Romana Turka, který měl s vedením občanského sdružení HC České Budějovice jednat o nové spolupráci o návaznosti nového klubu na mládež. Ta by místo toho měla spadat pod Mountfield. Jak všechno dopadne bude jisté v nejbližších dnech.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program