Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

na ostří nože

Budějovická válka o hokej pokračuje

Fanoušci Českých Budějovic. Archivní foto
Zdroj: Mediafax
Fanoušci Českých Budějovic. Archivní foto
Témata:

V Českých Budějovicích zuří hokejová válka. Mountfield s Motorem stojí proti legendám Bělohlavovi, Turkovi a dalším, sdruženým ve společnosti CB Hokej 2013. Pronájem haly získala od města právě společnost CB Hokej 2013, kterou podporují i místní fanoušci.

Nyní se bojuje o smlouvy hráčů a o mládež. "Před podpisem je nyní smlouva o postoupení registračních práv na 17 hráčů v majetku občanského sdružení HC České Budějovice do Hradce Králové. Ti by pak nemohli ani do budoucna hrát za nově vznikající jihočeský tým, ale patřili by Mountfieldu HK," tvrdí místní zdroj obeznámený se situací.
 

Ve smlouvě je údajně každý z hráčů převedený z HC České Budějovice do Mountfieldu HK za pouhých 5000 korun. Jejich celková tabulková hodnota je přitom kolem 12 milionů. Jde například o hvězdného reprezentanta Jakuba Kováře, který bude hrát KHL. Dále pak o jihočeské odchovance jako Šimánka, Mertla nebo Květoně.
 

"Dostal jsem do ruky pracovní návrhy, které v té podobě, jak byly předložené, nejsou akceptovatelné. Dnes je musím projednat s členy správní rady a počkat na jejich vyjádření," řekl šéf občanského sdružení HC České Budějovice Zdeněk Blažek.
 

Cílem zřejmě má být znemožnění fungování subjektu CB Hokej 2013 kolem Radka Bělohlava a Romana Turka, který měl s vedením občanského sdružení HC České Budějovice jednat o nové spolupráci o návaznosti nového klubu na mládež. Ta by místo toho měla spadat pod Mountfield. Jak všechno dopadne bude jisté v nejbližších dnech.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:55 13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:00

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program