Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Golfové US Open: Bez Woodse a jasného favorita

Bez Tigera Woodse a bez jasného favorita se odehraje 111. ročník golfového US Open, jednoho z nejslavnějších turnajů sportovní historie.

Na hřišti Blue Course se hrálo naposledy před čtyřmi lety, ale letos čeká účastníky hřiště s navýšeným parem a přehozeným pořadím jamek. Třípar na bývalé 18. jamce se stal desátou jamkou, od čehož si slibují pořadatelé výrazně dramatičtější závěr turnaje.
 

Američan Woods nemůže startovat kvůli zranění a počet jeho 14 výher na major turnajích se tak znovu nerozšíří. Kdo by měl místo bývalého golfového krále usednout na trůn turnaje s bohatou historií, je velkým otazníkem. O tom, jak neurčitý je okruh favoritů, svědčí, že v současném světovém žebříčku je v první desítce sedm hráčů, kteří ještě nikdy žádný ze čtyř hlavních turnajů sezony vyhrát nedokázali.
 

Podle zkušeností s velkými turnaji by mohl být favoritem Phil Mickelson, jenže tomu se letos s výjimkou jediného turnaje nedaří prosadit mezi nejlepší. "Po úpravách by mi ale hřiště mohlo svědčit. Jsem přesvědčen, že tady můžu vyhrát," dodával si Mickelson sebevědomí.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Zajímavé bude sledovat i Adama Scotta, který se nedávno rozešel se svým caddiem, a tak pro US Open využil dobrých vztahů s odpočívajícím Woodsem. Během tohoto týdne mu bude nejbližším rádcem Steve Williams, kterého Scottovi jednorázově "zapůjčí" právě slavný goflista. "Rozhodně jde o výpomoc na jediném turnaji, víc v tom nehledejte," rázně odpovídal Scott na spekulace, zda Woods po změně trenéra neudělá také změnu u nosiče holí.
 

Na startu je 156 hráčů, mezi nimi Alex Čejka. Rodák z Mariánských Lázní startující za Německo se bude snažit protrhnout zatím hodně smolnou sezonu, kterou provází nevyrovnané výkony a také řada zdravotních potíží, kvůli nimž nedokončil letos už tři turnaje. US Open bude k vidění také v České republice, rozsáhlé přímé přenosy chystá na všechny čtyři dny kanál Nova Sport.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 03:00 04:00

   Ligue 1 Highlights (5)

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Nantes - Stade Reims

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Major League Soccer Highlights (28)

   11:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:30

   Mystic Sk8 Cup

   12:00

   Romaniacs - MotoX Enduro

   12:30

   Cyklomagazín (4)

Celý Program