Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ÚTOČNÍK DOKOUSAL

Z toho se Suárezovi protočí panenky. Za kousnutí Chielliniho dostal tvrdý trest

Luis Suárez - 3
Zdroj: Twitter/ Facebook

Disciplinární komise se s uruguayským útočníkem Luisem Suárezem vůbec nemazala. Suárez dostal za kousnutí Itala Giorgia Chielliniho zákaz činnosti na čtyři měsíce, a to včetně klubového fotbalu, a na devět reprezentačních zápasů.

Kanonýr Liverpoolu tak přijde o zbytek mistrovství světa, kde se Uruguay probojovala do osmifinále. Zároveň musí zaplatit pokutu sto tisíc švýcarských franků (asi 2,26 milionu korun).
 

Suárez se provinil v 79. minutě třetího utkání ve skupině s Itálií za stavu 0:0. Při souboji s Chiellinim ve vápně se zakousl protihráči do ramene, italský obránce se ohnal a trefil ho loktem do obličeje. Souboj však unikl pozornosti rozhodčího, který ani jednoho nepotrestal. Uruguay vzápětí dala gól a díky výhře postoupila na úkor Itálie do osmifinále.
 

Incident začala prošetřovat disciplinární komise a došla k závěru, že se největší hvězda Uruguaye skutečně provinila, přestože Suárez vinu odmítal.
 

"Takové chování nemůžeme na fotbalovém hřišti tolerovat. Zvláště když se stalo na mistrovství světa, které sledují miliony lidí po celém světě. Komise vzala v potaz všechny okolnosti případu a uznala Luise Suáreze vinným. Trest má okamžitou platnost," řekl předseda disciplinární komise FIFA Claudio Sulser.
 

Tentokrát si v dresu Liverpoolu bude moci po čtyřměsíčním trestu zahrát až na konci října. Do té doby se nesmí účastnit žádných fotbalových aktivit, včetně tréninků, přestupů, autogramiád a podobně. Má zakázaný i vstup na stadiony.
 

Za Liverpool nebude moci nastoupit do devíti zápasů anglické ligy a do tří utkání základní skupiny Ligy mistrů. "Nebudeme se k tomu vyjadřovat, dokud od FIFA nedostaneme oficiální zprávu s rozhodnutím," prohlásil ředitel Liverpoolu Ian Ayre.
 

V dresu Uruguaye přijde Suárez o zbytek mistrovství světa a také o jihoamerické mistrovství Copa América, kde Uruguay bude příští rok obhajovat vítězství.  Nyní se musí vystěhovat z hotelu, který uruguayská výprava během mistrovství obývá.
 

Suárezovi přitížilo i to, že v minulosti už se podobně dvakrát provinil. V roce 2010 během působení v Ajaxu kousl do ruky Otmana Bakkala z Eindhovenu a nezahrál si sedm utkání.
 

Loni v dubnu pokousal při zápase anglické ligy obránce Chelsea Branislava Ivanoviče a dostal trest na 10 zápasů. Ten se mu tehdy přenesl do další sezony, do které se zapojil až na konci září. Přesto se ještě dokázal stát nejlepším střelcem anglické ligy.
 

Tentokrát si v dresu Liverpoolu bude moci po čtyřměsíčním trestu zahrát až na konci října. Do té doby se nesmí účastnit žádných fotbalových aktivit, včetně přestupů, autogramiád a podobně.
 

Má zakázaný i vstup na stadiony. V dresu Uruguaye přijde o zbytek mistrovství světa a také o jihoamerické mistrovství Copa América, kde Uruguay bude příští rok obhajovat vítězství.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

   10:40

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:10

   Tour de Mont Blanc

   11:35

   Tankwa Trek

   12:05

   UFC Main Event (8)

   13:00

   Manchester United - FC Astana

Celý Program