Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.7. 2014 20:03
galerie to se nemělo stát

Tragédie na fotbalovém MS: Zřítil se most a zabil nejméně 2 lidi

Pod rozestavěným mostem v brazilském Belo Horizonte, který se ve čtvrtek z neznámých příčin zřítil, našli záchranáři druhou oběť. Neštěstí v jednom z hostitelských měst fotbalového mistrovství světa si navíc vyžádalo minimálně 22 zraněných.

Počet obětí ale ještě nemusí být konečný. Záchranáři stále odklízejí trosky, které zasypaly autobus a dvě nákladní auta. Zatím se ale stále nedostali k zavalenému osobnímu vozu a neví se, zda v něm posádka zůstala uvězněná nebo stihla utéct. Informace potvrdil starosta města Márcio Lacerda.


18

GALERIE: Tragédie pod rozestavěným mostem v Belo Horizonte

Zdroj: isifa.com

Zřícený most a tragédie v Belo Horizonte

Hodnocení:


V autobusu, jehož přední část betonový nadjezd zcela rozmačkal, zemřela řidička. Dalších 13 lidí z něj záchranáři vyprostili. Náklaďáky, které patřily stavební firmě, byly prázdné.


Zatím není jasné, zda jsou mezi mrtvými nebo zraněnými zahraniční turisté, kteří do města přicestovali kvůli šampionátu. Místní vláda v reakci na tragédii vyhlásila třídenní smutek, brazilská prezidentka Dilma Rousseffová vyjádřila příbuzným obětí soustrast.


Co se týče nových staveb, které vznikaly těsně před mistrovstvím světa, aby pomohly infrastruktuře měst, jedná se o druhé neštěstí. Na začátku června se zřítila rozestavěná trať metra v Sao Paulu. Psali jsme zde:


Brazilská tragédie! Dva dny před startem MS se zřítila trať metra!


K neštěstí došlo zhruba pět kilometrů od stadionu, na němž už se odehrálo několik zápasů základních skupin a jedno osmifinále. Zdejší Estadio Mineirao bude hostit 8. července i semifinálový duel.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rekordní dopravní zácpa: Měla 344 km a může za ni fotbalové MS!

Nejlepší fotbalista světa bez zábran: Ronaldo prozradil, proč ho lidé nesnášejí

čtk TN.cz