anketa případ letná

PŮJDE LAVIČKA VEN? Sparta má velké problémy i v lize!

Vítězslav Lavička
Zdroj: isifa.com
Vítězslav Lavička
Téma:

Možná mu zbývá jen pár dnů. Vítězslav Lavička, trenér Sparty, prožívá jedno z nejhorších období u týmu. Liga mistrů je ztracená, v domácí soutěži tým z Letné tápe a Evropská liga nejistá. Rozhodne se ve čtvrtek.

A ve čtvrtek se možná rozhodne i tom, zda trenér Vítězslav Lavička bude dál trenérem Sparty. Neúspěchů je za více než dvě sezony více, než úspěchů. Loňský suverénní titul může být rychle zapomenutý.


Možná je to jen chvilkové zatmění, možná ale také začátek další dlouhodobé krize. Sparta totiž po loňské suverénní sezoně ztratila jiskru.


Anketa

Měl by Vítězslav Lavička zůstat trenérem Sparty?

Hlasovalo 89 lidí.
"Vytratila se lehkost v kombinaci, díky které jsme si vytvářeli šance. Na všechno se nadřeme a k brankovým příležitostem se složitě dopracováváme," přiznává letenský kouč Vítězslav Lavička. "Dukla sice důrazně bránila, ale to pro nás není výmluva," dodal po nedělním utkání, kde šetřil některé opory.

 


Problémem bídné hry je ale zřejmě i nevhodné doplnění kádru. Český mistr postrádá rychlé hráče, kteří jsou v současném moderním pojetí fotbalu nepostradatelní.


Patrné to bylo nejen v Evropě, ale bohužel i v lize. Jeden z mála rychlonohých ofenzivních záložníků Ladislav Krejčí se trápí na lavičce a v Příbrami ho, právě co se rychlosti týče, vygumoval bek Martin Sus. Bída je to i vzadu. Mladého stopera Jakuba Brabce několikrát v duelu s Duklou přesprintoval téměř neznámý Michal Krmenčík, a to dokonce i s balónem...
Krejčí s Brabcem přitom patřili loni k těm dynamičtějším hráčům.


Letenským nefunguje ani hra po krajích hřiště. Loňská kometa Costa téměř vyhasla. Je nevýrazný, dělá chyby.


Záloha Sparty je samý režisér, ale málokdo si umí naběhnout do volného prostoru. Matějovský, Vacek nebo Dočkal by nejradši jen vymýšleli geniální pasy, jenže není komu.


Co se stalo se Spartou? Loňští suverénové nyní pocítili druhou stranu popularity. Už i fanoušci křičí své "My chceme Spartu". Zápasy s Duklou, Baníkem, ale i s Bohemians nebo Příbramí ukázaly Letenským, že někde zaspali. "Cítili jsme šanci vrátit se do čela ligy, místo toho cítíme zklamání a frustraci," prohlásil kouč, který tak klidně může ve čtvrtek proti Zwolle hrát nejen o postup, ale i o svou budoucnost na Letné.

Související témata:
TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:00 01:55
   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program