Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

KDO TO MOHL BÝT?

OSTUDA! Vandal zničil sochu legendy Masopusta, ukradl míč

Socha Masopusta
Zdroj: oficiální zdroj

Žijící legenda českého fotbalu Josef Masopust má před stadionem pražské Dukly na Julisce sochu. Jenže toto umělecké dílo se stalo terčem útoku vandala. Od sochy byl odcizen míč, který byl součástí monumentu.

V neděli odpoledne hostila pražská Dukla Viktorii Plzeň. V dramatickém zápase plném sporných momentů nakonec zvítězila Plzeň 3:2, když rozhodla přísně nařízená penalta ze závěru zápasu.

 

Je dost možné, že právě některý z fotbalových fanoušků si vztek vybil na soše ikony českého fotbalu Josefa Masopusta a ukradl míč.

 

"V pondělí dopoledne inspektoři odboru dopravy a životního prostředí Úřadu městské části Praha 6 informovali, že neznámý vandal ukradl míč u sochy legendárního fotbalisty Josefa Masopusta umístěné před stadionem pražské Dukly na Julisce. Socha je v majetku ASC Dukla, těm to Praha 6 již nahlásila," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši.

 

Socha byla slavnostně odhalena 31. května 2012 a sám Masopust původně s umístěním pomníku na Julisce dlouho nesouhlasil. Domníval se, že Československá republika a Dukla měla hodně výjimečných osobností a nechtěl brát slávu pouze na sebe.

 

„Nakonec jsem se nechal ukecat a jestli bude socha brána jako vděk všem z mé generace, tak to beru a chápu. Je mi ale trochu líto těch ostatních, jako je třeba Kodeš, Železný a další vynikající sportovci, kteří se toho nedočkali. Myslím, že i jim by patřilo takové uznání. Člověk, který reprezentuje republiku, by měl dostat možnost být oslavován,“ uvedl při odhalení Masopust, který strávil téměř celou kariéru v Dukle, s níž získal sedm mistrovských titulů. V roce 1962 pomohl československému výběru ke stříbrným medailím na světovém šampionátu v Chile a ve stejném roce pak získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:30 17:00

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   19:15

   Běhej lesy – Bílá

 • Nova Sport 2

  • 16:30 19:00

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   19:30

   Glemmride 2019

   20:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   21:45

   Major League Soccer Highlights (24)

   22:15

   Cyklomagazín (3)

Celý Program