Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

agent další návrat domů

Václav se vrátí! OKEJ! Dřív měli čeští hráči větší kvalitu, tuší Paska

Pavel Paska
Zdroj: isifa / Lidové noviny
Pavel Paska

Pavel Paska přijel do tréninkového sídla Sparty, aby přiblížil nejdůležitější detaily své poslední práce. Do pražské Sparty se na čtyři měsíce vrací Václav Kadlec. Pro českou fotbalovou ligu je to skvělá zpráva. Jenže je vlastně zároveň smutná...

Když Sparta prodávala mladého útočníka do bundesligového Frankfurtu, zdálo se, že to půjde jako po drátkách. Mladík, který oslnil v české nejvyšší soutěži, měl snový start. Dával góly, hrál v základu...

Václav Kadlec
Zdroj: Twitter Václav Kadlec

Jenže po půlroce začal strádat. A v nové sezóně opravdu jen paběrkoval. I proto se začalo mluvit o tom, že by co nejdříve měl změnit dres.


"Na Frankfurt přišlo pět nebo šest nabídek. Byla to bundesliga, 2. bundesliga, cizina," barvitě líčil hráčský agent Pavel Paska. Jenže Frankfurt se svého hráče prý zbavit nechtěl. "Nedávalo by smysl pouštět Václava do ciziny, už jen kvůli novému jazyku, adaptaci. Bundesliga, to byl třeba Mainz a kluby v ohrožení sestupu, ale Eintracht to vyhodnotil sportovně a radši si ho nechal, než aby posílil konkurenci," vyprávěl Paska.

Václav Kadlec
Zdroj: isifa.com Václav Kadlec

Nabízela se tak možnost vrátit se do Sparty. A agent Paska opět připomněl, že to byla hlavně jeho zásluha, že se mladík vrátí na Letnou.


"Myslím, že pomohlo, že jsem měl snídani s Heribertem Bruchhagenem, šéfem klubu, kterého znám dlouhá léta. Známe se 25 let, zavzpomínali jsme na starý časy a ten potom dal to svolení, že Václav může odejít, protože to je jeho oblíbenec," řekl.


Václav Kadlec
Zdroj: isifa.com Václav Kadlec

Zní to zvláštně. Kadlec je oblíbencem šéfa klubu a nehraje? Budiž. Možná má opravdu větší slovo kouč Thomas Schaaf. A hlavně, v útoku je obrovskou konkurencí Alexander Meier, který je se 14 góly nejlepším střelcem bundesligy. Každopádně, aby Kadlecovi zůstala aspoň nějaká hodnota, měl by hrát, nebo-li jak už tak trochu poloněmecky říká Paska, chtělo by to nějakou "špílpraxi". "A tak jsme ten dočasný transfer udělali. Frankfurt řekl: Okej! Sparta řekla: Okej! Dohodneme se!" líčil barvitě protřelý agent, přičemž neopomněl zdůraznit své oblíbené "okej".


Frankfurt svého hráče platit nebude, plat bude Václav Kadlec pobírat z letenské pokladny. A 1. července se zase bude hlásit ve Frankfurtu. A bude doufat, že se tentokrát prosadí. Bohužel, pro mnoho českých hráčů je bundesliga nyní nad možnosti a mluvíme i o reprezentantech. Kromě Kadlece se domů s nepořízenou vrátil třeba i Václav Pilař nebo František Rajtoral.


Pavel Paska
Zdroj: isifa.com Pavel Paska

"Koller, Kuka, Rosický, Kadlec, ti udělali mistra bundesligy. Ti kluci, kteří tam jsou teď, tak všichni hrají spodek. Nebudem si to vyprávět. Víme, že bundesliga a anglická liga nám utekly o roky dopředu. Kádry jsou nabité, je tam 15 reprezentantů z celého světa, všichni tam chtějí. Je tam obrovská konkurence," říká Paska.


"My teď máme jen Rosického a Čecha, kteří hrají ve špičkových týmech. Možná, že dřív měli ti čeští hráči větší kvalitu. Takového Nedvěda tady v Česku nevidím..." dodal smutně.


Václav Kadlec
Zdroj: Mediafax Václav Kadlec

A tak Václav Kadlec aspoň čtyři měsíce bude bavit publikum na Letné. Oblékne dres s číslem 3, které nosíval i i jeho táta a snad bude dávat góly a zvedne si sebevědomí. A třeba se předvede i na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které Česká republika pořádá. I kvůli tomu se na čas přestěhoval zpět do Prahy.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:30 17:00

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   19:15

   Běhej lesy – Bílá

 • Nova Sport 2

  • 16:30 19:00

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   19:30

   Glemmride 2019

   20:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   21:45

   Major League Soccer Highlights (24)

   22:15

   Cyklomagazín (3)

Celý Program