Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

synot liga Snad už to umí

Nová posila Sparty? Ten, kdo podpálil při grilování s Feninem byt

Markus Steinhöfer
Zdroj: oficiální zdroj

Pavel Kadeřábek přestoupil do Hoffenheimu, místo něj Sparta získala Markuse Steinhöfera. Zkušeného hráče, který oblékal dres několika kvalitních evropských klubů. A taky ten, kdo před lety při grilování společně s Martinem Feninem zapálil byt...

Pamatujete si ten příběh? Média před lety přinesla zprávu o tom, že český fotbalista Martin Fenin, hrající tehdy v bundesligovém Frankfurtu, podpálil při pokusu o grilování na balkóně byt, v němž bydlel.

 

Tenkrát u toho nebyl sám. Spolu s ním si chtěl na grilovaném masíčku pochutnat i jistý Markus Steinhöfer. Ten tehdy bydlel s někdejším českým reprezentantem sotva pár dní.

 

Martin Fenin svůj hezky zařízený byt tehdy ukázal fotografům Bildu. Ti vše vyfotografovali a s poděkováním odešli. Netušili, že kdyby se zdrželi o chvíli déle, mohli být přímými aktéry hasičské nepohotovosti obou hráčů Frankfurtu.

 

Pomocí propanového hořáku si asi chtěli fotbalisté připravit nějakou pochoutku, místo toho ale najednou měli balkón v plamenech.

 

Obě hvězdy Eintrachtu se okamžitě po nehodě daly na útěk do bezpečí a požádaly o pomoc souseda Petera Kröckera. Pomocí ručního hasicího přístroje chtěli fotbalisté požár zlikvidovat, ale do bytu už se nedostali. Fenin se Steinhöferem totiž v rozrušení zapomněli v bytě klíče.

 

Po ohlášení dorazilo na místo sedm hasičských aut s třicetičlennou posádkou, tři sanitní vozy a jedno policejní. Do sedmi minut byl požár uhašen. "Jsme v pořádku,“ prohlásil po nešťastné události Martin Fenin. Přestože požár netrval dlouho, dosáhl tenkrát na fasádu i pod střechu a škoda dosáhla téměř dvou a půl milionů korun.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:50

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   12:50

   Element (387)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:00

   Barcelona Spartan Race

   13:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

Celý Program