Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

synot liga Snad už to umí

Nová posila Sparty? Ten, kdo podpálil při grilování s Feninem byt

Markus Steinhöfer
Zdroj: oficiální zdroj

Pavel Kadeřábek přestoupil do Hoffenheimu, místo něj Sparta získala Markuse Steinhöfera. Zkušeného hráče, který oblékal dres několika kvalitních evropských klubů. A taky ten, kdo před lety při grilování společně s Martinem Feninem zapálil byt...

Pamatujete si ten příběh? Média před lety přinesla zprávu o tom, že český fotbalista Martin Fenin, hrající tehdy v bundesligovém Frankfurtu, podpálil při pokusu o grilování na balkóně byt, v němž bydlel.

 

Tenkrát u toho nebyl sám. Spolu s ním si chtěl na grilovaném masíčku pochutnat i jistý Markus Steinhöfer. Ten tehdy bydlel s někdejším českým reprezentantem sotva pár dní.

 

Martin Fenin svůj hezky zařízený byt tehdy ukázal fotografům Bildu. Ti vše vyfotografovali a s poděkováním odešli. Netušili, že kdyby se zdrželi o chvíli déle, mohli být přímými aktéry hasičské nepohotovosti obou hráčů Frankfurtu.

 

Pomocí propanového hořáku si asi chtěli fotbalisté připravit nějakou pochoutku, místo toho ale najednou měli balkón v plamenech.

 

Obě hvězdy Eintrachtu se okamžitě po nehodě daly na útěk do bezpečí a požádaly o pomoc souseda Petera Kröckera. Pomocí ručního hasicího přístroje chtěli fotbalisté požár zlikvidovat, ale do bytu už se nedostali. Fenin se Steinhöferem totiž v rozrušení zapomněli v bytě klíče.

 

Po ohlášení dorazilo na místo sedm hasičských aut s třicetičlennou posádkou, tři sanitní vozy a jedno policejní. Do sedmi minut byl požár uhašen. "Jsme v pořádku,“ prohlásil po nešťastné události Martin Fenin. Přestože požár netrval dlouho, dosáhl tenkrát na fasádu i pod střechu a škoda dosáhla téměř dvou a půl milionů korun.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:30 20:00

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   20:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

Celý Program