synot liga Snad už to umí

Nová posila Sparty? Ten, kdo podpálil při grilování s Feninem byt

Markus Steinhöfer
Zdroj: oficiální zdroj

Pavel Kadeřábek přestoupil do Hoffenheimu, místo něj Sparta získala Markuse Steinhöfera. Zkušeného hráče, který oblékal dres několika kvalitních evropských klubů. A taky ten, kdo před lety při grilování společně s Martinem Feninem zapálil byt...

Pamatujete si ten příběh? Média před lety přinesla zprávu o tom, že český fotbalista Martin Fenin, hrající tehdy v bundesligovém Frankfurtu, podpálil při pokusu o grilování na balkóně byt, v němž bydlel.

 

Tenkrát u toho nebyl sám. Spolu s ním si chtěl na grilovaném masíčku pochutnat i jistý Markus Steinhöfer. Ten tehdy bydlel s někdejším českým reprezentantem sotva pár dní.

 

Martin Fenin svůj hezky zařízený byt tehdy ukázal fotografům Bildu. Ti vše vyfotografovali a s poděkováním odešli. Netušili, že kdyby se zdrželi o chvíli déle, mohli být přímými aktéry hasičské nepohotovosti obou hráčů Frankfurtu.

 

Pomocí propanového hořáku si asi chtěli fotbalisté připravit nějakou pochoutku, místo toho ale najednou měli balkón v plamenech.

 

Obě hvězdy Eintrachtu se okamžitě po nehodě daly na útěk do bezpečí a požádaly o pomoc souseda Petera Kröckera. Pomocí ručního hasicího přístroje chtěli fotbalisté požár zlikvidovat, ale do bytu už se nedostali. Fenin se Steinhöferem totiž v rozrušení zapomněli v bytě klíče.

 

Po ohlášení dorazilo na místo sedm hasičských aut s třicetičlennou posádkou, tři sanitní vozy a jedno policejní. Do sedmi minut byl požár uhašen. "Jsme v pořádku,“ prohlásil po nešťastné události Martin Fenin. Přestože požár netrval dlouho, dosáhl tenkrát na fasádu i pod střechu a škoda dosáhla téměř dvou a půl milionů korun.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:45

   Fotbal: FC Nantes - Dijon FCO

   14:45

   Slackline Special

   15:10

   NHL: Colorado Avalanche - Calgary Flames

   16:55

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 16:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   16:00

   Element (402)

   16:10

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   17:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   19:55

   Rychlá kola (12)

   20:25

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

Celý Program