Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor plzeňská víra

Na Letnou přijel i Čišovský. Titul chceme pro Mariana, říká Horváth

Pavel Horváth
Zdroj: Nova Sport
Pavel Horváth

Viktoria si v sobotu odvezla z Letné vítězství 2:0 a zřejmě definitivně utekla Spartě v boji o titul. Pavel Horváth na šlágr ale dorazil jen v saku a po zápase řídil oslavy. A v rozhovoru pro NOVA Sport potvrdil, že mistrovský titul chtějí Plzeňští získat hlavně pro svého těžce nemocného spoluhráče.

"Pocity jsou teď příjemný, protože ten zápas dopadl tak, jak dopadl. Je to pro mě samozřejmě nové, z tohohle poheldu, kdy nemám šanci zasáhnout do zápasu. Ale to vítězství si užívám skoro stejně, jako kdybych byl na hřišti, akorát nejsem tak unavenej," usmál se Pavel Horváth chvíli poté, co vyšel z veselé kabiny, kde chvilku předtím dirigoval vítězné pokřiky. Dokonce i na Letné nenáviděný David Limberský se díky Horváthovi nechal strhnout popěvkem, kde si zakřičel, že je "hovado".

 

 

Takto to vypadalo v kabině po výhře nad Spartou. FCVP!

Posted by FC Viktoria Plzeň on 9. květen 2015


Limberský totiž po celou dobu zápasu slyšel pískot a vytrpěl si i nepříjemné házení zapalovačů a kelímků s pivem. Plzeňské fotbalisty ale nerozhodila ani tato nepříjemnost. "To jsme si říkali před zápasem. Na Letné je úplně jiná atmosféra než kdekoli jinde. Ale myslím, že kluci s výjimkou první půle to zvládli na výbornou a vyhráli jsme strašně důležitej zápas," říkal Pavel Horváth.


Ve Štruncových sadech se tak publikum možná těší na návrat populárního fotbalového frajera na trávník. Když totiž Viktoria vyhraje i příští zápas doma s Jihlavou, může rovnou oslavit titul. Ale prý ani 5 minut na hřišti pro potlesk diváků není v případě Horvátha jistý. "Já to nedokážu říct. Včera jsem s klukama chvilku trénoval a ta noha není v pořádku. Za každou cenu se tam rvát nebudu. Jestli budu v džínách anebo trenkách, tak je to úplně jedno. Doufám, že bude nějaká oslava pokračovat i toho 2. června, kdy mám ten svůj zápas a tam si to užiju taky," věří Horváth.


PSALI JSME:

 

Ještě jednu velmi důležitou věc ale v Plzni prožívají. Ve chvílích, kdy Viktoria navýšila vedení na 2:0 a v podstatě definitivně stvrdila své vítězství, přišel k kotle fanoušků pokřik se jménem Mariana Čišovského. Pro ještě nedávno vynikajícího stopera by byl ligový titul jistě vzpruhou v boji se zákeřnou nemocí.


"Jsme s Marianem v kontaktu, on chodí na zápasy a když mu to čas dovolí, tak i do šatny. Samozřejmě všichni víme, že bojuje a my mu držíme palce. Kluci na hřišti dneska ukázali, a bavil jsme se o tom před zápasem, že víme, pro koho to letos hrajeme, pro koho je třeba ten titul získat. V těch srdcích a hlavách tam zlomek té myšlenky je. A je to tak správně,"
říká Pavel Horváth.

NOVA Sport TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program