příprava na kanárech

Fotbalová Sparta porazila slavný Celtic! Stačilo 20 minut

Sparta Praha - Celtic Glasgow 3:2
Zdroj: sparta.cz

Pražská Sparta si z turnaje v Maspalomas odveze druhé místo. V přímém souboji o něj totiž porazila skotského mistra, slavný Celtic Glasgow 3:2. Letenští tak napravili den staré selhání, kdy podlehli PSV Eindhoven 2:5.

V obraně oproti klasické základní sestavě chyběl kvůli lehkým zdravotním potížím jen Costa, kterého nahrail Jakub Podaný. Bořek Dočkal začal uprostřed zálohy, naopak Tiémoko Konaté nezvykle na hrotu útoku.

Utkání začalo pro Spartu tím nejhorším možným způsobem. Po třiceti vteřinách se ke kolmici za obranou dostal Griffiths, špičkou kopačky prostrčil míč za Štěcha a Celtic vedl 1:0.

Sparta se ale nevzdávala a za několik chvil hru vyrovnala. Přestože se Celtic dostal ještě k jedné větší šanci, v níž po Griffithsově přihrávce branku přestřelil Henderson, byla to v první půli už jen Sparta, kdo se radoval.

Ve 24. minutě totiž tlak letenských zužitkoval Marek Matějovský, který napřáhl z dálky a přesnou střelou k tyči překonal brankáře Zalusku. O sedm minut později už šla Sparta do vedení, když Dočkal chytře prostrčil míč na Krejčího, který z brejku přidal druhý gól.

V samotném závěru pak Sparta udeřila potřetí. Ve vápně se k míči dostal Konaté, z otočky vypálil a trefil ruku jednoho z bránících hráčů. Nařízený pokutový kop proměnil Bořek Dočkal.

V druhém poločase diváci na větší příležitost čekali téměř půl hodiny. Až v sedmdesáté minutě se k exekuci přímého kopu postavil nezvykle Pavel Kadeřábek a pěknou střelou trefil břevno.

Skóre se ale za několik okamžiků měnilo na druhé straně, když se střídající Thomson prosadil z dálky, podobně jako v první půli Marek Matějovský. Sparta porazila Celtic 3:2, a protože skotský tým podlehl i v prvním zápase Eindhovenu 0:1, končí Pražané na turnaji v Maspalomas druzí.

AC Sparta Praha – Celtic FC 3:2 (3:1)

Branky: 24. Matějovský, 31. Krejčí, 45. Dočkal – 1. Griffiths, 70. Thomson.

Sestavy:

Sparta: Štěch – Kadeřábek, Holek (46. Švejdík), Brabec, Podaný – Matějovský (43. Vacek), Mareček, Dočkal (63. Schick) – Přikryl (84. Miskovič), Krejčí (46. Picault) – Konaté (79. Jánoš).

Celtic: Zaluska – Fisher (83. Izaguirre), Denayer (46. Ambrose), O’Connel, Waters, Kayal (46. Bitton), Linsay, Tonev (51. McMullan), Henderson (63. Thomson), McGregor, Griffiths (63. Scepovic).