Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

skvělé! návrat srdcaře

Číslo 33! Milan Baroš bude hrát za Baník, miliony odmítl

Milan Baroš
Zdroj: ČTK
Milan Baroš

Fotbalový útočník Milan Baroš ve středu stvrdil svůj návrat do Ostravy. Dvaatřicetiletý bývalý reprezentant podepsal s Baníkem smlouvu do konce sezony. O penězích to vůbec nebylo. Baroš odmítl nabírky z Indie, Itálie i Ermirátů!

Slavný odchovanec Baníku se na Bazaly vrací podruhé během necelých dvou let. Mezitím krátce působil v tureckém Antalyasporu, kde loni v prosinci utrpěl vážné zranění kolena a od té doby je už devět měsíců bez fotbalu.


"Zpočátku jsem byl na vážkách, jestli vůbec ještě hrát. Ale po třech měsících jsem se už cítil mnohem líp a fotbal mi znovu začal chybět. Kdybych neměl chuť a zdravotně se necítil dobře, tak bych do toho určitě nešel," uvedl Baroš na dnešní tiskové konferenci.


Navzdory těžkému zranění a dlouhé rekonvalescenci neměl nouzi o nabídky. Odmítl však bohaté zájemce z Perského zálivu, jižní Evropy nebo nově vznikající profesionální ligy v Indii i domácí kluby, mezi nimiž nechyběla Sparta či Slavia. Stejně jako před rokem a půl se rozhodl pro mateřský klub, který mu ze všech zájemců mohl nabídnout zdaleka nejméně.


"Nabídky jsem měl, ale bude mi třiatřicet a moc se mi už nechce cestovat po světě. Kvůli rodině jsem teďka chtěl zůstat. A celou dobu tvrdím, že když naše liga, tak jedině Baník. Proto to rozhodování bylo celkem jednoduché," řekl Baroš.


Do Ostravy se poprvé vrátil loni na jaře a pěti góly týmu pomohl k záchraně mezi elitou. V zadluženém klubu hrál zadarmo, symbolický plat ve výši 20 tisíc korun měsíčně tehdy daroval na mládež v Baníku. Nyní gáži pobírat bude, ale v řádech milionů nižší, než byl zvyklý z předchozích angažmá.


"S Baníkem jsme se dohodli na smlouvě, která v podmínkách ligy bezezbytku reflektuje, jak kvalitní hráč a osobnost na Bazaly přichází. Ale tohle vůbec nebylo o penězích. Milan chtěl do Ostravy, za tři minuty jsme byli hotoví. I když Evropa věděla, že je Milan zraněný, dostali jsme ještě v poslední době čtyři nabídky, jak z Indie, Emirátů i Itálie, jak to s ním vypadá a jestli může nastoupit," řekl Barošův agent Pavel Paska.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:10 17:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

Celý Program