Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Překračuje pravomoci

Berbr ovlivňuje disciplinárku: Zakažte Barošovi hrát!

Roman Berbr žádá trest pro Milana Baroše
Zdroj: Twitter/ Facebook

Žumpa v českém fotbale je čím dál tím plnější. Další várku do ní přilil sám místopředseda FAČR Roman Berbr. Tomu se právě výroky o žumpě v souvislosti s českým fotbalem nelíbily a pro jejich autora, Milana Baroše, požaduje okamžité zastavení činnosti. To přitom podle pravidel ani není možné.

„Žádám DK FAČR, aby okamžitě zastavila činnost hráči Milanu Barošovi a zahájila vyšetřování,“ píše se v e-mailu, který dorazil do strahovského sídla fotbalové asociace a k dispozici ho má redakce deníku Sport. V kolonce „odesílatel“ se přitom skví právě jméno Romana Berbra.

 

Co ho donutilo k tak razantní reakci? Milan Baroš po utkání ostravského Baníku proti Plzni (0:2), hraném v neděli 5. dubna, popsal na svém twitterovém účtu vlastní pocity z českého fotbalového prostředí. A právě jeden z nejvlivnějších mužů české kopané z toho nevyšel zrovna příznivě. „Pojďme cinkat klíčema za Dášu a za Berbra, můžem to změnit, já tomu věřím,“ vyzýval hráč.

 

V předchozích dvou tweetech prosil odbíratele jeho příspěvků, aby „vychovávali své děti k tomu, aby byl sport sportem a ne tou žumpou, co tady ve fotbale teď máme“ a hovořil o tom, že „tohle je víc než korupce“.

 

Reakce Romana Berbra na sebe nenechala dlouho čekat. Už v pondělí večer zasedl k počítači, aby prostřednictvím e-mailu napověděl disciplinární komisi, jak má postupovat. Zapomněl však, že jeho pravomoci přece jen mají určité hranice. A ty končí právě u toho, že nesmí navrhovat disciplinárce, která je nezávislým orgánem, jak by měla hráče potrestat.

 

Navíc sám zřejmě ani neví, jak může DK FAČR postupovat. Okamžité zastavení činnosti, kterého se pro bývalého reprezentanta dožaduje, totiž podle fotbalových řádů není možné. O výsledcích následného vyšetřování, k jehož zahájení disciplinárku vyzývá, chce být písemně informován, aby mohl informovat výkonný výbor FAČR, jehož je členem.

 

Jestliže pan Baroš nazývá český fotbal žumpou, očekávám konkrétní důvody, a jestliže pan Baroš podněcuje fotbalové prostředí a veřejnost k revoluci proti vedení FAČR, očekávám totéž,“ píše dále v korespondenci adresované předsedovi disciplinární komise Richardu Bačkovi.

 

Šanci vysvětlit svá odvážná slova bude mít Milan Baroš už tento čtvrtek, na kdy si jej na kobereček disciplinárka pozvala.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program