Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.2. 2015 12:37
manévry šlágr kola

MANÉVRY! Chachaři kašlou na Spartu a Baroše, půjdou do ulic

Milan Baroš a Ostrava
Zdroj: isifa/MAFRA/Adolf Horsinka
Milan Baroš a Ostrava

Baník čeká zápas jara. Na Bazaly přijede pražská Sparta. Větší rival neexistuje. Jenže stadion možná bude prázdný, ostravští fanoušci se totiž rozhodli, že kvůli krokům nového vedení na fotbal chodit nebudou.

Petr Šafarčík, majitel Baníku, to má s fanoušky těžké. Tradiční fotbalová bašta, kam chodilo ve slavných dobách i 30 tisíc fandů teď živoří. A hrozí, že na šlágr se Spartou budou prázdné tribuny. Majitel klubu ztrácel příznivce postupně, ale věci gradovaly.


LOŇSKÉ MANÉVRY S FANOUŠKY NA BAZALECH


Nejdříve to byla opatření proti fanouškům, i když v tom byl Šafarčík nevinně. Některá představení ultras si opravdu nutně vyžádala málo populární bezpečnostní opatření. Jenže když se to zkombinovalo s koncem kariéry klubových ikon, bylo zle. Málokdo chápal odstavení kapitána Martina Lukeše, konec Václava Svěrkoše, konec trenéra Martina Svědíka a naposledy zimní výprodej hráčů, kdy z týmu zmizel i střelec Jan Greguš. Do toho všeho se chystá stěhování do Vítkovic...


Fanoušci Baníku
Zdroj: isifa/MAFRA/Adolf Horsinka Fanoušci Baníku


Chachaři, jak si říkají fandové Baníku, se rozhodli, že budou domácí zápasy bojkotovat a budou jezdit jen na venkovní výjezdy. Co ale teď se Spartou? Zvlášť když bude hrát ikonický Milan Baroš? Na diskusních fórech to začíná vřít.


"Nechci nikoho přemlouvat, ale měli byste zvážit jednu věc Milan by si ty plné Bazaly zasloužil, pokud nebudou teď se Spartou, tak už nikdy," napsal fanda s nickem Karlos68.


"Fanoušek to má jednoduché, fandí, nefandí v každém věku, ale věk fotbalisty nezastavíš," dodal.


Bitka chuligánů Baník - Sparta
Zdroj: TV Nova Bitka chuligánů Baník - Sparta

 

Dočkal se ale jednoznačné odpovědi. "Milan se dočká, až vypadnou ti hnoji, co Baníček ničí!!!"
 

Milan Baroš, který naposledy fandil na plných tribunách, se tentokrát tedy asi bude muset obejít bez podpory hlasitých fandů. Ti budou zřejmě v ulicích, protože jít na stadion, by bylo proti jejich přesvědčení. Ostrava bude přesto na nohou a v jejich ulicích určitě bude horko i pro policii.


Ta už vyhlásila manévry. "Dosavadní zkušenosti s fanoušky obou klubů, analýza dosud zjištěných informací i předchozí incidenty těchto „fans“ řadí tento zápas mezi rizikové. Protiprávnímu jednání páchanému v souvislosti s fotbalovými utkáními věnujeme mimořádnou pozornost. V rámci bezpečnostního opatření budou nasazeni policisté pořádkové i dopravní policie, služby kriminální policie a vyšetřování, stejně jako specialisté antikonfliktního týmu či policisté speciální pořádkové jednotky. Situaci bude mimo jiné monitorovat také vrtulník," upozorňuje Policie České republiky.

ram TN.cz