Značkové oblečení, víra a politické trapasy, i to je František Straka

Téma:

Novým koučem české fotbalové reprezentace byl v úterý jmenován František Straka. Je jasné, že s ním nuda nebude.

Tréninkové metody nového kouče české fotbalové reprezentace jsou všeobecně dobře známé, jakým je však člověkem?

Víno, doutníky, parfémy. A hlavně žádné chlupy

Padesátiletý František Straka je silně věřící, zajímá se o reinkarnaci, pochutnává si na tataráku a pije kvalitní olivový olej. Libuje si v luxusním oblečení, jeho nejoblíbenější značky jsou Armani, Versace a Hugo Boss. Má rád hlavně černou barvu a jeho zevnějšek musí být vždy dokonale sladěn, na což pozorně dohlíží jeho milující žena Zdena.

 

 

V její společnosti si impulzivní Straka rád dopřeje lahvinku dobrého červeného vína, ke které si občas dá nějaký ten doutník. I když si život užívá plnými doušky, jeden velký sen si rodák z Českých Budějovic nesplnil. Nemá svůj bar na lodi, po kterém v dětství tolik toužil.

Podívejte se, jaký je Straka na tréninku:


O Strakovi je dále známo, že se holí po celém těle a nemá v lásce neupravené a upocené lidi. On sám využívá parfémy i několikrát denně. "Ukazuje to svým způsobem charakter. A určitě nesnáším lidi, kteří jsou ungepflegt, jak se to správně řekne česky… zanedbaní? Zkrátka kteří nevypadají moc čerstvě," prohlásil Straka v minulosti v jednom z rozhovorů.

Urazil Vietnamce

Ovšem zatímco na fotbalovém hřišti byl vždy suverén, při pokusu o vstup do politiky si počínal jako zelenáč. V roce 2006 chtěl kandidovat jako lídr KDU-ČSL v Karlovarském kraji. Nakonec k tomu nedošlo, protože tehdejší ministr vnitra František Bublan nechtěl Strakovi, který má německý pas, udělit české občanství.

Nakonec by se ho Straka sice dočkal, jenže to už přestal mít zájem. Stačilo pár rozhovorů médiím a bylo jasné, že by vyhlášený sparťan v politice velkou díru do světa neudělal. 

 

 

V pořadu ČT Otázky Václava Moravce na dotaz jednoho z diváků, zda bude za pět let v Karlovarském kraji dost kvalifikovaných pracovních sil, zareagoval vskutku nečekaně: "Je nesmírně důležité, abychom udrželi v kraji naše podnikatele. Abychom tenhle nešvar, který tady je - včetně toho, co bylo jmenováno: Vietnamci a tak dále - aby to u nás nebylo, aby to zmizelo," prohlásil Straka.

Šéf Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter tehdy vzal tento výrok jako urážku Vietnamců. Lidovci pak svého kandidáta omluvili pro jeho politickou nezkušenost.

 

 

"Svět byl stvořen Adamem a Evou"

V této předvolební době se Straka dopustil hned několika památných "hlášek", které vešly do historie. Na otázku, zda je pro registrované partnerství, odpověděl slovy. "Základem všeho je rodina. Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a toho bychom se měli držet..."

Homosexuály zase neváhal nazvat lidmi jiného pohlavního styku.

 

 

Čelil nařčení z užívání kokainu

Strakovy neuvážené výroky ho však mrzely několikanásobně méně než kokainová aféra, která byla kolem něj vytvořena.  V prosinci roku 2004 musel nečekaně odejít z pozice kouče pražské Sparty a jen pár dní poté otiskla MF Dnes článek, podle kterého Straku vyhodili kvůli drogám.

Podle deníku údajně sparťanský prezident Košťál přistihl trenéra v kanceláři, jak šňupe kokain. Zpráva se ihned rozšířila mezi veřejnost.


Straka ale nařčení razantně odmítl a v lednu 2005 podstoupil odběr vzorku vlasů v Ústavu soudního lékařství a toxikologie v Praze. Znalecký posudek dal Strakovi za pravdu. Drogy nebral. “Testy byly absolutně negativní. Ani minutu jsem o tom nepochyboval, nikdy jsem žádné omamné látky nebral,“ řekl tehdy Straka, jenž byl pro svou horkokrevnost snadným terčem "kokainového útoku."

hum, gib TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing magazine (10)

   12:20 12:45
   12:45

   Draft NBA 2020

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   14:50

   Element (428)

   15:05

   Fotbal: OGC Nice - Dijon FCO

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Francie - Itálie

   11:30 13:15
   13:15

   Mosconi Cup 2020

   16:00

   Magazín Evropské ligy (5)

   16:30

   Fotbal: Orlando City SC - New England Revolution

   18:20

   KAA Gent - FC Slovan Liberec

   20:55

   OGC Nice - Bayer Leverkusen

Celý program