Theodor Gebre Selassie: Španělé hrají fotbal z jiné planety

Theodor Gebre Selassie
Zdroj: Mediafax
Theodor Gebre Selassie
Témata:

Historicky první český fotbalový reprezentat černé pleti Theodor Gebre Selassie odehrál v pátek večer v Praze na Letné se Španěly svůj čtvrtý reprezentační zápas, poprvé byl na hřišti celých 90 minut.

Po prohře 0:2, která týmu ČR zkomplikovala cestu do baráže o účast na ME 2012, byl velmi zklamán.
 

"Španělé hrají fotbal z jiné planety, prostě jsou někde úplně jinde," kroutil hlavou pravý obránce Slovanu Liberec. "Snažili jsme se, co to šlo, ale brzy jsme dostali branku a prostě jsme si s hrou soupeře nevěděli rady. Hráli jsme často dlouhé minuty bez míče a jenom jsme běhali. Do protiútoku jsme se dostali jen tehdy, pokud Španělé udělali sami nějakou chybu. Jejich hra většinou na jeden dva doteky prostě nemá konkurenci. Pro mě osobně to byla obrovská zkušenost," řekl hráč s etiopskými kořeny z otcovy strany.
 

Brankář Petr Čech dvakrát inkasoval, jednou ho zachránilo břevno, měl však také dva zcela mimořádné zákroky, které za normálních okolností končí gólem. První branku dostal od svého spoluhráče z Chelsea Juana Maty. "Mrzí mě gól, ale ne proto, že by byl od Maty, ale že padl po taktické chybě. Tím vlastně Španělé dosáhli svého. Chtěli jsme hrát stejně jako v Granadě, ale ta branka to zkomplikovala. Když běháte patnáct minut vlastně skoro bez míče, tak ta herní koncentrace opadne. Proto jsme dostali i druhý gól," konstatoval gólman Chelsea Petr Čech.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Věděli jsme přesně, co se na hřišti bude dít. Proti Španělům se dá uspět jedině tak, že neuděláte chybu v obraně a když zaútočíte a vytvoříte si šanci, musíte dát gól. Španělsko má vysoké procento držení míče proti každému soupeři. Proti Argentině měli také asi 74 procent. Ale Argentinci čtyřikrát vlétli před bránu, dali čtyři góly a vyhráli 4:0," doplnil Čech.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:30 12:00

   Slackline Special

   12:00

   Ligue 1 Highlights (17)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Denver Nuggets

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

Celý Program