Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 6. 2015
přestup návrat se nekoná

Sparta má smůlu! Sivok zůstává v Turecku, podepsal Bursasporu

Tomáš Sivok
Zdroj: Getty Images

Reprezentační obránce Tomáš Sivok, na kterého si myslela pražská Sparta, se do letenského dresu neoblékne. Tedy alespoň ne po nejbližší dva roky. Přednost dal totiž setrvání v Turecku a po skončení v istanbulském Besiktasi podepsal Bursasporu.

Pro letenské byl příchod zkušeného stopera jednou z priorit. Tomáš Sivok už sparťanský dres oblékal, když v letech 2002 až 2007 odehrál za pražský klub 77 utkání, další však zatím nepřidá. Po sedmiletém angažmá v Besiktasi Istanbul, se kterým v roce 2009 slavil turecký titul a dvakrát získal domácí pohár, totiž podepsal konkurenčnímu Bursasporu.

 

"Všem, kdo se podíleli na tomto přestupu, bych chtěl poděkovat. Od první chvíle, kdy jsem slyšel o zájmu Bursasporu, jsem tu chtěl hrát. Je to klub, který má velké cíle," byl jednatřicetiletý obránce rád po podpisu smlouvy v novém působišti.

 

O Tomáše Sivoka stála pražská Sparta. Více čtěte ZDE!

 

Velkým lákadlem byla pro Sivoka i osoba trenéra Ertugrula Saglama, s nímž se před lety potkal právě v Besiktasi. "Mohu říci, že cítím déjà vu. Trenér mě před sedmi lety chtěl v týmu a přivedl mě z Udine. Byli jsme tenkrát velmi úspěšní. Věřím, že budeme mít skvělou sezónu i teď," jde do nového klubu s optimismem.

 

Kromě Sparty, Udine a Besiktase oblékal Tomáš Sivok i dres Českých Budějovic. Od roku 2005 je členem reprezentačního áčka, za nějž zatím odehrál 49 utkání a vstřelil čtyři branky. Ten poslední, v říjnu loňského roku, však vůbec neslavil. Bylo to totiž v kvalifikaci na evropský šampionát právě proti Turecku.

 

Sivok dal gól za reprezentaci, ale neslavil ho. Čtěte ZDE!

 

"Chtěl jsem ukázat, že nechci slavit, že je to v klidu. Radost z toho člověk samozřejmě vevnitř má, ale nemůže slavit tak emotivně, jako kdyby hrál proti jiného soupeři," řekl tehdy Sivok.
 

TN.cz